Prezes Plusa

Po blisko trzymiesięcznych negocjacjach akcjonariuszom Polkomtela udało się wybrać nowego prezesa oraz ustalić skład zarządu. Prezesem został Marek Mroczkowski; z zarządu odwołano Marka Sypka.

Po blisko trzymiesięcznych negocjacjach akcjonariusze Polkomtela zdecydowali, że prezesem zarządu firmy zostanie Marek Mroczkowski, który pełnił te obowiązki od czasu odwołania Władysława Bartoszewicza. Wojciech Pytel, szef Nokia Poland - wymieniany również wśród kandydatów na to stanowisko - został członkiem zarządu do spraw operacyjnych. Rada odwołała z funkcji członka zarządu Marka Sypka. Został on kilka dni temu zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem o dokonanie malwersacji walutowych, w czasie kiedy sprawował funkcję prezesa KGHM Polska Miedź, jednego z głównych udziałowców Polkomtela.

Rada nadzorcza Polkomtela w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zbierała się kilkakrotnie; za każdym razem spekulowano, że zapewne tym razem wybiorą osobę, która zastąpi odwołanego na początku kwietnia Władysława Bartoszewicza. Tymczasowo pełnił tę funkcję przewodniczący rady nadzorczej Marek Mroczkowski. Wśród pretendentów wymieniano byłego szefa TAI Jacka Bochenka, byłego ministra skarbu Andrzeja Chronowskiego i prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego.