Prezes Interii odchodzi z portalu

Na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy większościowy udziałowiec Interii - ComArch zamierza odwołać prezesa portalu Tomasza Jażdżyńskiego. Przyczyną, jak mówi się oględnie na rynku, jest rozbieżność w wizjach rozwoju przedsięwzięcia. Prezes Interii sprzedał prawie 25 tys. akcji.

Prezes Interii odchodzi z portalu
Znany jest już porządek walnego zgromadzenia akcjonariuszy zwołanego z inicjatywy większościowego akcjonariusza Interii - firmy ComArch. Głównym punktem walnego będą zmiany w zarządzie. Większościowy udziałowiec zamierza odwołać Tomasza Jażdżyńskiego, prezesa portalu z pełnionego stanowiska. Nie wiadomo, czy zmiany nie będą dotyczyły również innych członków zarządu.

Jak wskazuje ComArch, przyczyną odwołania prezesa jest niegodność planów rozwoju portalu. Nieoficjalnie mówi się, że sprawa rozbiła się o ostatnie plany zakupu komunikatora Gadu Gadu, przejęcia serwisu Blog.pl oraz usługi szerokopasmowego dostępu do internetu.

Jak powiedział Janusz Filipiak, prezes ComArchu dla "Parkietu" większościowy akcjonariusz jest przeciwny "strategii akwizycji, do której parł zarząd". Zdaniem ComArchu najbliższe plany Interii wprowadzane przez władze portalu kłóciły się z zamierzeniami większościowego udziałowca. ComArch przyszłość Interii widzi w ramach "rozwoju przez wzrost organiczny".

Jak dowiedział się Internet Standard, ComArch przeciwny był planowanym przejęciom Gadu Gadu oraz Blog.pl. Przypomnijmy, że komunikator wyceniany był na ok. 30 mln zł. Interia miała go nabyć, pozyskują pieniądze z zaplanowanej na wrzesień emisji akcji. Tymczasem nieoficjalnie mówi się, że ComArch uznał, iż nie udałoby się portalowi odzyskać zainwestowanych pieniędzy. W grę wchodził również fakt, że reklamy dla komunikatora sprzedawane są przez CR-Media, a Broker FM (związany z grupą Interia, RMF FM i ComArch) skonfliktowany jest z CR-Media, co mogło odbić się na sprzedaży reklam.

Jak podaje "Parkiet", ComArch nastawia się na uruchomienie przez portal usług szerokopasmowego dostępu do internetu. Plany te jeszcze parę miesięcy temu ogłaszał Tomasz Jażdżyński.

Prezes Interii sprzedał kilka dni temu 24 966 akcji portalu.

Tomasz Jażdżyński związany jest z Interią.pl od 5 lat. Do maja 2000 roku był dyrektorem serwisu biznes i ekonomia w portalu. Później objął stanowisko prezesa zarządu Interii.

Wcześniej pracował w Agencji Informacyjnej Penetrator - był tam specjalistą ds. redakcyjnych i szefem serwisu internetowego. Przed Penetratorem w latach 1994-1998 związany był z Krakowskim Domem Maklerskim. Pracował tam jako analityk rynku giełdowego, specjalista ds. technologii informacyjnych oraz główny informatyk.

Interia zamierza w tym roku osiągnąć dodatni wskaźnik EBIDTA. Głównym przychodem portalu jest reklama internetowa.

Zapraszamy do dyskusji na forum

Wywiad z prezesem Jażdżyńskim