Prezes Groupona odchodzi

Rob Solomon - prezes i dyrektor ds. operacyjnych Groupona - odchodzi z firmy. Gigant na rynku zakupów grupowych szuka jego zastępcy.

Rob Solomon dołączył do zespołu Groupona w marcu zeszłego roku, po krótkim okresie spędzonym w Technology Crossover Ventures. Wcześniej przez 6 lat pracował w Yahoo!, gdzie odpowiadał za szereg usług związanych z e-commerce (w tym Shopping, Travel, Auctions, Real Estate i inne).

Powody odejścia Solomona nie są do końca znane. Sam zainteresowany nie wypowiada się w tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się o tym, że według niego Groupon za bardzo się rozrósł. Gdy przychodził był pracownikiem numer 200, teraz w firmie pracuje 6000 osób.

Odejście prezesa Groupona wydaje się tym dziwne o tyle, że jeszcze w styczniu udzielając wywiadu dla Sun-Times, Solomon zapowiadał otwarcie się serwisu na wiele innych usług i twierdził, że jest zadowolony z pracy w Grouponie.

Założyciel Groupona - Andrew Mason, potwierdził odejście Solomona. Jednocześnie podkreślił przy tym, że wysoko ceni kompetencje Roba Solomona i że zawsze będzie miło wspominał współpracę z nim.