Prerejestracja domen europejskich w nazwa.pl

NetArt rozpoczął prerejestrację domen europejskich. Złożenie zamówienia na nazwę w domenie .eu nie daje co prawda pewności, że domena rzeczywiście stanie się własnością rezerwującego po 7 kwietnia 2006 roku, jednak zwiększa prawdopodobieństwo.

NetArt - dostawca usług hostingowych i właściciel serwisu nazwa.pl - od dziś pozwala złożyć zamówienie na rejestrację wybranych nazw domen europejskich. To bardzo atrakcyjne rozszerzenie - daje większą szansę rozwoju zarówno instytucjom, jak również małym i średnim przedsiębiorstwom. Domena europejska podnosi rangę i zwiększa szanse dotarcia do większej liczby użytkowników. Jest szczególnie istotna dla firm, które prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność w krajach Unii Europejskiej.

Data rozpoczęcia właściwej rejestracji została wyznaczona przez EURid - instytucje zarządzającą domenami .eu - na 7 kwietnia 2006 roku. .

Gdy EURid da zielone światło rejestratorom dnia 7 kwietnia, wszyscy masowo zaczną rejestrować nazwy domen swoich klientów. Zadziała zasada kto pierwszy, ten lepszy. - Prerejestracja nie daje gwarancji, że staniemy się właścicielem konkretnej nazwy, ale znacznie zwiększa na to nasze szanse - komentuje Wolfgang Laskowski, dyrektor ds. Marketingu i PR w firmie NetArt.

Zgodnie z wytycznymi EURid, rozpoczęcie rejestracji będzie składać się z trzech faz. Pierwsze dwie dotyczą stowarzyszeń i właścicieli znaków towarowych. Trzecia faza, która obejmie wszystkich chętnych, rozpocznie się po zakończeniu dwóch wcześniejszych, dokładnie 7 kwietnia 2006 roku.

Wolfgang Laskowski powiedział nam, że już dziś wielu klientów NetArt prerejestrowało domeny .eu.