Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Premiera Kindle w Wielkiej Brytanii pod koniec roku?

Kindle DX, czytnik e-booków amerykańskiego sklepu Amazon, może już w grudniu bieżącego roku trafić do Europy - dokładnie na rynek Wielkiej Brytanii.

"Mobile" donosi, że Amazon finalizuje rozmowy z brytyjskimi dystrybutorami urządzeń elektronicznych, którzy mogliby wprowadzić Kindle na rynek brytyjski. Amerykański Qualcomm doszedł również do porozumienia z lokalnymi operatorami sieci telefonii komórkowych, którzy mogliby ewentualnie zbudować sieć usług oferujących e-booki.

Raport wskazuje, że wiadomo już, które tytuły mogłyby trafić do sprzedaży a Wyspach. Prawdopodobnie Amazon prowadzi teraz rozmowy z gazetami i magazynami o prawa do cyfrowych reprodukcji ich zawartości.

Galeria! Przegląd porównawczy: Kindle i Kindle DX

Z drugiej strony Cellular News podaje, że dwaj operatorzy: Vodafone i Orange wspólnie pracują na stworzeniem własnego czytnika ebooków w Niemczech i Francji. Vodafone od pewnego czasu sprzedaje już ten rodzaj urządzenia na rynku niemieckim.

Do tej pory Amazon odmówił udzielenia komentarzu dotyczącego raportu. Rzecznik firmy powiedział: "już wcześniej ogłaszaliśmy, że chcielibyśmy udostępnić Kindle zagranicznym klientom. Na ten moment nie mamy jednak ustalonych żadnych konkretnych terminów".

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl