Premiera Kindle w Wielkiej Brytanii pod koniec roku?

Kindle DX, czytnik e-booków amerykańskiego sklepu Amazon, może już w grudniu bieżącego roku trafić do Europy - dokładnie na rynek Wielkiej Brytanii.

"Mobile" donosi, że Amazon finalizuje rozmowy z brytyjskimi dystrybutorami urządzeń elektronicznych, którzy mogliby wprowadzić Kindle na rynek brytyjski. Amerykański Qualcomm doszedł również do porozumienia z lokalnymi operatorami sieci telefonii komórkowych, którzy mogliby ewentualnie zbudować sieć usług oferujących e-booki.

Raport wskazuje, że wiadomo już, które tytuły mogłyby trafić do sprzedaży a Wyspach. Prawdopodobnie Amazon prowadzi teraz rozmowy z gazetami i magazynami o prawa do cyfrowych reprodukcji ich zawartości.

Galeria! Przegląd porównawczy: Kindle i Kindle DX

Z drugiej strony Cellular News podaje, że dwaj operatorzy: Vodafone i Orange wspólnie pracują na stworzeniem własnego czytnika ebooków w Niemczech i Francji. Vodafone od pewnego czasu sprzedaje już ten rodzaj urządzenia na rynku niemieckim.

Do tej pory Amazon odmówił udzielenia komentarzu dotyczącego raportu. Rzecznik firmy powiedział: "już wcześniej ogłaszaliśmy, że chcielibyśmy udostępnić Kindle zagranicznym klientom. Na ten moment nie mamy jednak ustalonych żadnych konkretnych terminów".

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl