Premiera IE7 wzmocni... Firefoksa

Przedstawiciele Mozilla Fofundation są przekonani, że wprowadzenie na rynek siódmej wersji przeglądarki Internet Explorer znacząco zwiększy popularność... Firefoksa - informuje serwis ZDNet.co.uk. Według MF, stanie się tak, ponieważ na korzystanie z zapowiadanego na ten miesiąc Firefoksa 1.1 z pewnością zdecyduje się wielu użytkowników systemu Windows 2000.

Mozilla Foundation zamierza wykorzystać fakt, iż najnowszej wersji Internet Explorera nie będzie można zainstalować w systemie Windows 2000 (pisaliśmy o tym m.in. w tekście "Nie będzie IE7 dla Windows 2000").

Jak tłumaczą przedstawiciele MF, Microsoft zdaje się ignorować fakt, iż znaczna część użytkowników (głównie biznesowych) wciąż jeszcze korzysta z Windows 2000 - dlatego też w najnowszej wersji Firefoksa (oznaczonej numerem 1.1) znajdzie się szereg nowych funkcjonalności, stworzonych z myślą o użytkownikach korporacyjnych. Mowa tu m.in. o zmodyfikowanym systemie uaktualniania (w wersji 1.1 podczas aktualizacji pobierany będzie jedynie niewielki patch, a nie - jak było dotychczas - cała nowa wersja).

"Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie na rynek Internet Explorera 7 - to pokaże użytkownikom Windows 2000, że jeśli chcą bezpieczniejszego i bardziej wszechstronnej przeglądarki, to muszą wydać setki USD na migrację do systemu Windows XP" - tłumaczy w rozmowie z dziennikarzemhttp://ZDNet.co.uk Asa Dotzler z Mozilla Foundation. Oczywiście, Dotzler liczy na to, że część z tych użytkowników wybierze łatwiejszy i tańszy sposób na poprawienie bezpieczeństwa i komfortu surfowania po Internecie - czyli zainstalowanie Firefoksa 1.1.

Daty premiery przeglądarki Internet Explorer 7 na razie nie podano - wiadomo jedynie, że jeszcze w te wakacje ma zostać udostępniona wersja beta aplikacji.