Prawo telekomunikacyjne – z błędami, ale będzie

W tej chwili sejmowa komisja infrastruktury opiniuje ponad 100 poprawek, które zostały wniesione w trakcie drugiego czytania projektu ustawy o prawie telekomunikacyjnym. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu projekt zostanie uchwalony, pomimo tego, że wciąż znajdują się w nim błędy.

Informację podała Gazeta.pl. Jak donosiliśmy wczoraj, prezydium Sejmu nie zezwoliło na drugie czytanie projektu ustawy, argumentując, że takie działanie odwlekłoby moment uchwalenia nowego prawa. Obecnemu rządowi bardzo zależy na jak najszybszym uchwaleniu ustawy. Tymczasem pośpiech działa jedynie na niekorzyść.

Grupa posłów – m.in. Andrzej Różański z SLD i Tadeusz Jarmuziewicz z PO – wskazuje, że prawo telekomunikacyjne w obecnym kształcie jest niedopracowane i zawiera liczne błędy. Parlamentarzyści argumentują, że w ustawie znajdują się nawet zapisy niezgodne z dyrektywami unijnymi. Scenariusz zdaje się powtarzać – przypomnijmy, że w trakcie wojny o stawkę VAT-u na usługi internetowe nasi parlamentarzyści ostatecznie przegłosowali zapis, który godzi w unijne prawo (zwolnienie usług internetowych z VAT-u zamiast stawki podstawowej).

Wniosek o przeprowadzenie drugiego czytania poprawionej wersji projektu spotkał się z dezaprobatą m.in. Janusza Piechocińskiego, przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury. Przypomnijmy, że przewodniczący zarzucił autorom wniosku "działanie na rękę dużym operatorom", którzy nie są zainteresowani prokonsumenckimi zapisami.

Jeżeli komisja zdąży zopiniować 100 naniesionych poprawek, ustawa może zostać uchwalona jeszcze w tym tygodniu.

Więcej informacji:

http://www.internetstandard.com.pl/news/67729.html