Prawie milion złotych na twój e-biznes

Masz innowacyjny pomysł na biznes w Sieci? Chcesz założyć drugiego Google'a albo powtórzyć sukces Naszej Klasy? Miasteczko Multimedialne z Nowego Sącza oferuje wsparcie najlepszych pomysłów kwotą do 200 tys. euro, a także pomoc doradców prawnych i biznesowych.

Rekrutacja pomysłów do programu Milion na start trwa do końca marca. Park Technologiczny Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu pozyskał finansowanie m.in. z programu Innowacyjna Gospodarka. Park powstał dzięki Wyższej Szkole Biznes National Louis University.

Budżet całego projektu wynosi 15 mln zł. Jeżeli przedsiębiorcy wniosą o maksymalne dofinansowanie, to pieniądze otrzyma 16 projektów. W wypadku mniejszego zapotrzebowania pojedynczych przedsięwzięć liczba dofinansowanych projektów zwiększy się. Oprócz pieniędzy przedsiębiorcy otrzymają także pomoc specjalistów w zakresie prawa, finansów i prowadzenia biznesu.

Jakie pomysły mają szanse? Przede wszystkim projekty związane z e-biznesem, technologiami multimedialnymi oraz mobilnymi.

"Najlepsze pomysły na biznes to te, o których od samego początku mówiono, że są bez sensu" - wyjaśnia prof. Piotr Płoszajski ze Szkoły Głównej Handlowej. Szanse największego zarobku dają pomysły najbardziej innowacyjne, kontrowersyjne, które odkrywają całkowicie nowe obszary rynku.

"Własny biznes dobrze jest zakładać jak najwcześniej, w trakcie studiów lub zaraz po. Potem, gdy człowiek sobie uświadomi jak trudne jest to zadanie, nie będzie miał na to ochoty. Wcześniej nie zdaje sobie z tego sprawy" - przekonuje Rafał Agnieszczak, twórca portalu Fotka.pl. "Polecam też robienie interesów ze wspólnikiem. Wzajemnie będziecie się mobilizować i oceniać swoje pomysły."

Doświadczeni menedżerowie przekonują, że sam pomysł jest wart złotówkę plus VAT, a prawdziwą wartością jest jego wykonawstwo, czyli ciężka praca nad jego wdrożeniem w życie.

W projekcie mogą brać też udział przedsiębiorcy, którzy już prowadzą biznes, ale chcieliby poszerzyć obszar działania i uruchomić całkowicie nowy projekt.

Patronem medialnym projektu jest tygodnik Computerworld.

Więcej informacji: Milion na start.