Prawie 30% Europejczyków używa Firefoxa

Największą popularnością przeglądarka Mozilli cieszy się w Finlandii. Z Firefoxa korzysta 45,4% mieszkańców tego kraju. Polska z wynikiem 42,4% zajęła wysokie, trzecie miejsce, za Słowenią (44,6%).

Za Polską znalazły się zaś Słowacja (41,2%) i Węgry (40,3%). Nieco mniejszą popularnością Firefox cieszy się w krajach Europy Zachodniej. Z przeglądarki tej korzysta 34,2% Niemców, 25,8% Francuzów i tylko 17,2% mieszkańców Wlk. Brytanii. Najmniej użytkowników Firefoxa, mieszka w Holandii (poniżej 15%).

Najpopularniejszą przeglądarką wśród Europejczyków pozostaje Internet Explorer, korzysta z niego 66,1% mieszkańców Starego Kontynentu. Udział drugiego z kolei Firefoxa wynosi 28,6%. W dalszej kolejności francuscy analitycy wymieniają przeglądarkę Opera (3,3%) i Safari (2,0%). Analogicznie wygląda kolejność poszczególnych przeglądarek w Stanach Zjednoczonych, tam jednak z Firefoxa korzysta ok. 20% internautów. Większą popularnością cieszą się za to Opera i Safari.

Badania przeprowadziła francuska firma Applied Technologies Internet, operator serwisu XiTi Monitor. Przeanalizowano statystyki ruchu internetowego w 32 europejskich krajach z końca 2007 r. Badanie nie objęło Rosji.

Więcej o Firefox

5 powodów, dla których polubisz Firefox 3

Netscape: koniec legendy

Safari szybsza niż IE i Firefox