Pożyczaj książki na Kindle

Firma Amazon zbliżyła do siebie klasyczne, papierowe książki i ich elektroniczne odpowiedniki. Posiadacze czytnika Kindle będą mogli w przyszłości pożyczać sobie e-książki. Niestety nie wszystkie.

Pożyczaj książki na Kindle
To dobra wiadomość dla osób, które wciąż zastanawiają się nad zakupem czytnika e-booków. W niedalekiej przyszłości - choć nie podano tu konkretnej daty - Amazon pozwoli użytkownikom Kindle’a pożyczać sobie książki. Takie plany zostały ujawnione na oficjalnym forum użytkowników tego urządzenia.

Co ciekawe, zasady rządzące pożyczaniem sobie e-książek będą zbliżały je do klasycznych, papierowych wydań. Amazon, ze względu na prawa autorskie i zabezpieczenia (DRM), nie pozwoli wykonać kopii posiadanego tytułu. Zamiast tego, dowolna posiadana przez nas elektroniczna książka, może trafić w ręce innego użytkownika Kindle na czternaście dni. Tytuł ten może zostać pożyczony zaledwie raz, a jego posiadacz praktycznie rozstaje się z nim na czas wypożyczenia - nie można go czytać, gdy ma go inny użytkownik.

Można też śmiało założyć, że nie pożyczymy wszystkich książek. Wydawnictwa posiadające do nich prawa będą same mogły zdecydować czy dana książka będzie posiadała taką funkcjonalność.

Przy okazji Amazon ujawnił też, że kopie magazynów i gazet na Kindle’a będzie można czytać w przeglądarce internetowej (po zalogowaniu się na swoje konto) i dzięki aplikacji na iPada. Dzięki temu zalety e-książek będą mogły poznać osoby, które jeszcze nie posiadają czytnika amerykańskiej firmy.