Pozycjonowanie w Wirtualnej Polsce

Wirtualna Polska wprowadza usługę pozycjonowania w wynikach wyszukiwania. Miesięczny koszt umieszczenia witryny na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania przy wyborze 5 słów kluczowych wynosi 2 tys. złotych.

Zainteresowana firma określa słowa kluczowe, po wpisaniu których jej witryna ukazuje się wysoko w wynikach wyszukiwania z katalogu stron internetowych portalu. Pozycję, na której w wynikach wyszukiwania znajdzie się strona, określa umowa z portalem.

Miesięczny koszt wykupienia pierwszej pozycji w wynikach wyszukiwania dla pięciu słów kluczowych wynosił będzie 2 tys. zł. Natomiast umieszczenie strony na pierwszej pozycji w dwóch wybranych kategoriach katalogu WP kosztuje 1200 zł miesięcznie.

"To dopełniające się usługi i dla lepszego efektu promocyjnego sugerowane jest wykupienie obu usług. Cena w przypadku np. rocznego pozycjonowania podlega oczywiście negocjacji" - mówi Jacek Tryzno, specjalista ds. sprzedaży w biurze reklamy Wirtualnej Polski.

Podobną usługę umieszczania witryny na najwyższych miejscach przy wyświetlaniu wyników wyszukiwania oferują na przykład Hoga czy Onet.

"W przypadku innych portali efekt ten nie jest wynikiem wyszukiwania, to dodatek reklamowy przypisany do słowa kluczowego. Tak więc usługa WP jest pierwszym przykładem pozycjonowania w wynikach wyszukiwania w polskim Internecie" - wyjaśnia Jacek Tryzno.