Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Pożegnanie z Maxfonem

Telekomunikacja Polska poinformowała o rozwiązaniu umowy z firmą Maxfon, service providerem świadczącym usługi za pośrednictwem linii 0-700. Przedstawiciele TP S.A. tłumaczą, iż bezpośrednią przyczyną takiej decyzji jest fakt, iż firma odmówiła przyjęcia nowych, bardziej rygorystycznych warunków współpracy, przedstawionych przez TP.

W oświadczeniu opublikowanym przez operatora czytamy, że rozwiązanie umowy z firmą Maxfon to konsekwencja działań podjętych przez TP S.A. dla zapewnienia użytkownikom Internetu bezpiecznego korzystania z sieci i zabezpieczenia ich przed nieświadomym łączeniem się z numerami o podwyższonej płatności.

Miesiąc temu Telekomunikacja wprowadziła nowe wzory umów z service providerami, zaostrzające system kontroli i zwiększające odpowiedzialność za podejmowane przez owe podmioty nielegalne działania (chodzi tu m.in. o dystrybuowanie tzw. dialerów, czyli programów zmieniających standardowe połączenie dial-up na połączenie o podwyższonej płatności).

"TP nie chce czerpać zysków z rozpowszechniania treści kontrowersyjnych moralnie i sprzecznych z prawem. Service providerzy, którzy naruszają prawo, nie mają u nas czego szukać" – tłumaczy Barbara Górska, rzecznik TP.