Pozbierane.pl: takie iGoogle od WP

Nowy serwis z portfela Wirtualnej Polski umożliwia tworzenie spersonalizowanej witryny udostępniającej informacje samodzielnie wybrane przez użytkownika z wielu źródeł.

http://Pozbierane.pl jest polską wersją witryny djinngo.com, z grupy produktów France Telecom. Za jej pomocą internauta w prosty sposób stworzyć może własny serwis informacyjny, na które złożą się wiadomości z wybranych i preferowanych źródeł (nie tylko dostarczanych przez WP). Celem projektu jest stworzenie błyskawicznego dostępu "na skróty" do interesujących treści - bez otwierania wielu przeglądarek i zakładek.

W serwisie "na wstępie" prezentowane są takie agregatory jak: Wiadomości, Sport, NoCoTy, Tech, Mini Poczta, Facet. W rzeczywistości jednak witrynę można zbudować wg własnych preferencji (w fomie "przeciągnij i puść") dodając preferowane i ulubione przez siebie źródło (nie zawsze działa ta opcja), wybierając serwis z polecanych lub tych, które są najbardziej popularne. Poszukać można również interesującego źródła korzystając ze specjalnej wyszukiwarki tagów. Wybrane źródła zorganizowane mogą być na stronie głównej oraz na dodatkowych zakładkach dostępnych w górnym menu serwisu. Rozbudowane funkcjonalności tworzenia Pozbierane.pl dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Spersonalizowana witryna Pozbierane.pl

Spersonalizowana witryna Pozbierane.pl

Wirtualna Polska postawiła na prostotę serwisu (poprzez zakładki "Zrób swoją stronę", "Dodaj nowe źródło") oraz rozbudowany system pomocy i podpowiedzi, czym przyciągnąć chce do Pozbierane.pl również użytkowników mniej zaawansowanych. Dużą uwagę przyłożono też do narzędzi społecznościowych. Użytkownicy mogą obejrzeć strony publiczne stworzone przez innych, a także wzajemnie polecać sobie treści i wymieniać się komentarzami, dyskutować, nawiązywać kontakty, itp.

Pozbierane narodziło się ze wzrastających trudności, jakich wszyscy doświadczamy próbując wyłowić z szumu informacyjnego to, co dla nas najistotniejsze. Aby stawić czoło temu przeładowaniu, zbudowaliśmy miejsce, gdzie internauta sam jest projektantem strony, sam też wybiera treści, które go interesują - wyjaśnia Przemysław Kazanowski z Wirtualnej Polski, Kierownik Projektów Internetowych.

Wg zapewnień twórców serwis docelowo będzie dostępny w dwóch wersjach - web i mobile.

Źródło: WP