Pozbierane.pl: takie iGoogle od WP

Nowy serwis z portfela Wirtualnej Polski umożliwia tworzenie spersonalizowanej witryny udostępniającej informacje samodzielnie wybrane przez użytkownika z wielu źródeł.

http://Pozbierane.pl jest polską wersją witryny djinngo.com, z grupy produktów France Telecom. Za jej pomocą internauta w prosty sposób stworzyć może własny serwis informacyjny, na które złożą się wiadomości z wybranych i preferowanych źródeł (nie tylko dostarczanych przez WP). Celem projektu jest stworzenie błyskawicznego dostępu "na skróty" do interesujących treści - bez otwierania wielu przeglądarek i zakładek.

W serwisie "na wstępie" prezentowane są takie agregatory jak: Wiadomości, Sport, NoCoTy, Tech, Mini Poczta, Facet. W rzeczywistości jednak witrynę można zbudować wg własnych preferencji (w fomie "przeciągnij i puść") dodając preferowane i ulubione przez siebie źródło (nie zawsze działa ta opcja), wybierając serwis z polecanych lub tych, które są najbardziej popularne. Poszukać można również interesującego źródła korzystając ze specjalnej wyszukiwarki tagów. Wybrane źródła zorganizowane mogą być na stronie głównej oraz na dodatkowych zakładkach dostępnych w górnym menu serwisu. Rozbudowane funkcjonalności tworzenia Pozbierane.pl dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Pozbierane.pl: takie iGoogle od WP

Spersonalizowana witryna Pozbierane.pl

Wirtualna Polska postawiła na prostotę serwisu (poprzez zakładki "Zrób swoją stronę", "Dodaj nowe źródło") oraz rozbudowany system pomocy i podpowiedzi, czym przyciągnąć chce do Pozbierane.pl również użytkowników mniej zaawansowanych. Dużą uwagę przyłożono też do narzędzi społecznościowych. Użytkownicy mogą obejrzeć strony publiczne stworzone przez innych, a także wzajemnie polecać sobie treści i wymieniać się komentarzami, dyskutować, nawiązywać kontakty, itp.

Pozbierane narodziło się ze wzrastających trudności, jakich wszyscy doświadczamy próbując wyłowić z szumu informacyjnego to, co dla nas najistotniejsze. Aby stawić czoło temu przeładowaniu, zbudowaliśmy miejsce, gdzie internauta sam jest projektantem strony, sam też wybiera treści, które go interesują - wyjaśnia Przemysław Kazanowski z Wirtualnej Polski, Kierownik Projektów Internetowych.

Wg zapewnień twórców serwis docelowo będzie dostępny w dwóch wersjach - web i mobile.

Źródło: WP