Powstał globalny inkubator

GameChange to nowy inkubator spółek nowych technologii. Początkowo będzie działał przez sieć dziesięciu placówek w różnych krajach. W przedsięwzięcie zainwestowano 100 mln dolarów.

Inkubator założyły razem Andersen Consulting i Softbank (największy japoński inwestor w branży IT). Pierwsza placówka GameChange została już otwarta w Kalifornii.

Inkubator będzie wspierał powstające firmy, które zamierzają uruchomić działalność w segmencie IT, skupiając się na przykład na łączności bezprzewodowej czy usługach internetowych dla przedsiębiorstw. Udostępniany im będzie kapitał na rozruch przedsięwzięcia w wysokości do 2 mln dolarów, choć w niektórych przypadkach inwestycja może być większa. Dodatkowo klienci inkubatora będą mieli ułatwiony dostęp do oferty kredytowej Andersen Consulting i Softbank. Okres inkubacji będzie trwał średnio do 6 miesięcy.

GameChange, oprócz finansowania, będzie oferował nabór pracowników, marketing i kontakty z mediami, projektowanie serwisów WWW, tworzenie prototypów, finanse oraz księgowość. Klienci także będą mieli łatwiejszy dostęp do całej sieci partnerów firm założycielskich.