Powstaje film o znanych polskich blogerach

Maciek Budzich, Artur Kurasiński, Jacek Gadzinowski i Paweł Wimmer to jedni z wielu bohaterów powstającego filmu dokumentującego życie polskiej blogosfery. Oprócz nich także przedstawiciele szeroko pojętego świata mediów i internetu, internauci, czytelnicy blogów, a także politycy. Padł już pierwszy klaps.

W Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem "Blogersi", który do emisji trafi jeszcze jesienią tego roku.

Efektem licznych spotkań będzie film o polskiej blogosferze, pokazujący po raz pierwszy w ten sposób w Polsce blogerów i próbujący odpowiedzieć na pytanie, czy blogerzy to dzisiaj "V władza" w Polsce? - mówi Jarek Rybus, pomysłodawca i producent filmu. Szukamy odpowiedzi na pytania, czy spotkania blogerów z najwyższymi władzami w Polsce oznaczają, że rośnie nam nowa siła opiniotwórcza, tym razem w cyberprzestrzeni? Na ile jest to moda, a na ile rzeczywista siła przekazu, która powinna być doceniana nie tylko przez marketerów, ale i polityków? Kto bloguje i czy blog to na pewno dzisiaj tylko pamiętnik internetowy? Chcemy sprowokować do dyskusji, ale też pokazać kim są blogerzy, co robią na co dzień, pokazać obie strony blogowania, również kontrowersyjne. Pokażemy także tych mniej znanych blogerów.

Producentem filmu jest Unipublica, reżyserem Jarek Rybus (na co dzień związany z GG Network). Film powstaje we współpracy z Michałem Glockiem, laureatem festiwalu Nurt, który odpowiada m.in. za zdjęcia i montaż.

Powstaje film o znanych polskich blogerach

Na planie: Maciek Budzich fot. Unipublica.com

W filmie wezmą udział m. in. Maciek Budzich (Człowiek Roku 2010 Internet Standard) - autor blogahttp://www.blog.mediafun.pl , Artur Kurasiński -http://blog.kurasinski.com , Jacek Gadzinowski -http://www.gadzinowski.pl i Paweł Wimmer -http://poradnikwebmastera.blox.pl/html . Producent filmu nie zdradza na razie innych nazwisk, zapewnia jednak, że obsadę tworzyć będę także blogerzy mniej popularni oraz ciekawi przedstawiciele szeroko pojętego świata mediów i internetu, internauci, czytelnicy blogów, a nawet politycy.

Powstaje film o znanych polskich blogerach

Na planie: Artur Kurasiński (z prawej) i Michał Glock fot. Unipublica.com

Proces powstawania filmu, historie z planu filmowego i cytaty będzie można już wkrótce śledzić na specjalnej stronie poświęconej filmowi -http://www.blogersi.com.pl (start witryny niebawem).

Kto Waszym zdaniem, oprócz wspomnianym już blogerów, powinien w takim filmie wystąpić?

Źródło: Unipublica