Powrót ShareConnectora

W Sieci ponownie pojawił się holenderski serwis ShareConnector.com, zamknięty w połowie grudnia 2004 r. w ramach antypirackiej akcji tamtejszej policji. 'Nowy' ShareConnector zasadniczo różni się od poprzedniej wersji - w tej chwili zawiera on jedynie oświadczenie administratora serwisu i zapowiedź... powrotu 'oryginalnej' wersji serwisu.

ShareConnector został 'zdjęty' 14 grudnia 2004 r., kiedy to policja w asyście przedstawicieli holenderskiej organizacji antypirackiej BREIN przeprowadziła akcje przeciwko operatorom serwisów oferujących odnośniki do dostępnych w sieciach P2P nielegalnych filmów, plików audio i oprogramowania. Rzecznik policji poinformował wtedy, że podczas "nalotów" na siedziby operatorów serwisów aresztowano osiem osób i zarekwirowano 11 serwerów (pisaliśmy o tym w tekście "ShareConnector "aresztowany").

W opublikowanym teraz na stroniehttp://ShareConnector.com oświadczeniu administrator serwisu - niejaki Adi - opisuje okoliczności zlikwidowania serwisu. Z jego listu wynika, że tylko jedna z aresztowanych podczas akcji policji osób miała coś wspólnego z ShareConnectorem.

Adi przekonuje również, że działania policji i BREIN nie były zgodne z prawem, ponieważ holenderskie prawo nie zabrania publikowania odnośników do nielegalnych materiałów (a tym właśnie zajmował się ShareConnector). Jego zdaniem za całe zamieszanie należy winić przedstawicieli BREIN, którzy - jego zdaniem - zdołali wmówić władzom, że działalność serwisu nie była zgodna z prawem. Administrator ShareConnectora zapowiedział również, że serwis na pewno zostanie ponownie uruchomiony - daty jednak na razie nie podał.

Więcej informacji:

http://www.shareconnector.com