Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Powrót ShareConnectora

W Sieci ponownie pojawił się holenderski serwis ShareConnector.com, zamknięty w połowie grudnia 2004 r. w ramach antypirackiej akcji tamtejszej policji. 'Nowy' ShareConnector zasadniczo różni się od poprzedniej wersji - w tej chwili zawiera on jedynie oświadczenie administratora serwisu i zapowiedź... powrotu 'oryginalnej' wersji serwisu.

ShareConnector został 'zdjęty' 14 grudnia 2004 r., kiedy to policja w asyście przedstawicieli holenderskiej organizacji antypirackiej BREIN przeprowadziła akcje przeciwko operatorom serwisów oferujących odnośniki do dostępnych w sieciach P2P nielegalnych filmów, plików audio i oprogramowania. Rzecznik policji poinformował wtedy, że podczas "nalotów" na siedziby operatorów serwisów aresztowano osiem osób i zarekwirowano 11 serwerów (pisaliśmy o tym w tekście "ShareConnector "aresztowany").

W opublikowanym teraz na stroniehttp://ShareConnector.com oświadczeniu administrator serwisu - niejaki Adi - opisuje okoliczności zlikwidowania serwisu. Z jego listu wynika, że tylko jedna z aresztowanych podczas akcji policji osób miała coś wspólnego z ShareConnectorem.

Adi przekonuje również, że działania policji i BREIN nie były zgodne z prawem, ponieważ holenderskie prawo nie zabrania publikowania odnośników do nielegalnych materiałów (a tym właśnie zajmował się ShareConnector). Jego zdaniem za całe zamieszanie należy winić przedstawicieli BREIN, którzy - jego zdaniem - zdołali wmówić władzom, że działalność serwisu nie była zgodna z prawem. Administrator ShareConnectora zapowiedział również, że serwis na pewno zostanie ponownie uruchomiony - daty jednak na razie nie podał.

Więcej informacji:

http://www.shareconnector.com