Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poszukiwania kodu źródłowego robaka Netsky

Wbrew zapowiedziom autora robaka Netsky, w Internecie pojawiły się kolejne wcielenia tego insekta oznaczone literami L oraz M. W związku z tym firmy antywirusowe podejrzewają, iż mogło dojść do opublikowania kodu źródłowego robaka.

Po pojawieniu się w zeszłym tygodniu jedenastego wcielenia robaka Netsky – Netsky.K, odkryto zaszytą w kodzie źródłowym informację, iż jest to jego ostatnia wersja. Informacja ta wskazywała jednak jeszcze na jeden istotny fakt: prawdopodobieństwo opublikowania w Internecie kodu źródłowego robaka. Eksperci umacniają się w swoich przekonaniach w obliczu dwóch, kolejnych wersji ‘insekta’, które pojawiły się w Sieci w ostatnich dniach – Netsky.L oraz Netsky.M. Dokonana analiza ich kodu wskazuje na to, iż mogły one być napisane przez inne osoby.

Ostatecznego potwierdzenia opublikowania kodu jak do tej pory jednak brak. Zarówno specjaliści z firmy Sophos, jak i F-Secure zapewniają, iż obecnie nie posiadają ostatecznych i dobitnych dowodów na opublikowanie kodu źródłowego podkreślając, iż mogło dojść do jego dystrybucji jedynie w specyficznych i zamkniętych miejscach. Jednocześnie producenci oprogramowania antywirusowego uspokajają, iż szersze upublicznienie kodu niekoniecznie musi prowadzić do lawiny nowych wcieleń robaka.