Poszukiwania internetowych duszpasterzy

Z badania przeprowadzonego przez Pew Internet & American Life Project wynika, że użytkownicy często poszukują w Internecie treści o charakterze religijnym. Szacuje się, że ok. 128 mln internautów korzysta z serwisów online, gdzie może znaleźć duchowe wsparcie.

Badanie wskazuje również, że 38% amerykańskich użytkowników – czyli 48,6 mln osób wysłało lub otrzymało drogą elektroniczną wiadomość, zawierającą treści religijne. Ponad jedna trzecia Amerykanów skorzystała z serwisów internetowych, które umożliwiają wysłanie kartek okolicznościowych związanych ze świętami. Dużą popularnością cieszą się również wortale, gdzie użytkownicy mogą zaleźć informacje o bieżących, religijnych wydarzeniach.

Pew Internet & American Life Project wskazuje, że przeciętny internauta, który korzysta z serwisów poświęconych zagadnieniom religijnym to biała kobieta w średnim wieku. Co więcej, takie osoby zwykle zaliczają się do aktywnych użytkowników Sieci.

Dwie trzecie tych, którzy co tydzień chodzą do kościoła (bez względu na rodzaj wyznania) korzysta z serwisów internetowych poświęconych sprawom religii. Ta grupa uważa, że Internet może być świetnym źródłem wiedzy o wydarzeniach bliskich ich wierze.