Portfel.pl nadal B2B

Od 1 października br. Portfel.pl uruchamia osobistą bazę danych finansowych. Serwis Gospodarczy prawdopodobnie będzie dystrybuowany przez partnerów 3W IM, zarządzającej Portfelem.

Serwis Gospodarczy Portfel.pl jest interaktywną, osobistą bazą danych z informacjami finansowymi. Jest przeznaczony dla użytkowników indywidualnych i serwisów informacyjnych, korzystających z zawartości dostarczanej przez Portfel.pl.

„Może więc się zdarzyć, że serwis będzie ukazywał się pod obcym szyldem, obserwujemy spore nim zainteresowanie. Takie porozumienie mamy np. z Getinem” - powiedział Andrzej Markowski, prezes 3W Internet Marketing, zarządzającej witryną.

Portfel.pl do dystrybucji informacji wykorzystuje bazę danych Xocrates, instalowaną na osobistym komputerze użytkownika. Stałą jej aktualizację zapewnia protokół Xantypa. Informacje w Serwisie Gospodarczym pochodzą z Hurtowni Danych Finansowych Portfel.pl. Można je zamawiać z komputera osobistego i otrzymywać w postaci stale aktualizowanej. Użytkownik ma też m.in. możliwość dalszej obróbki uzyskanej informacji, np. poprzez dodanie własnych komentarzy.

Wprowadzenie nowego produktu nie oznacza zmiany w modelu biznesowym Portfela, który nie jest kierowany do masowego odbiorcy.

„Nadal koncentrujemy się na hurtowni, co oznacza pozyskiwanie i zarządzanie informacjami” – stwierdził Andrzej Markowski.

Hurtownia Portfel.pl zbiera dane z ponad 200 firm i najważniejszych instytucji. Są one dystrybuowane do serwisów partnerskich, m.in. w Getin Service Provider, Onet.pl, Panoramy Polskiej. 3W IM udzieliła też licencji na wykorzystanie ich w portalu Gazeta.pl. W połowie maja br. udziały w spółce objął PBK Inwestycje, należący do PBK.