Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Portfel.pl nadal B2B

Od 1 października br. Portfel.pl uruchamia osobistą bazę danych finansowych. Serwis Gospodarczy prawdopodobnie będzie dystrybuowany przez partnerów 3W IM, zarządzającej Portfelem.

Serwis Gospodarczy Portfel.pl jest interaktywną, osobistą bazą danych z informacjami finansowymi. Jest przeznaczony dla użytkowników indywidualnych i serwisów informacyjnych, korzystających z zawartości dostarczanej przez Portfel.pl.

„Może więc się zdarzyć, że serwis będzie ukazywał się pod obcym szyldem, obserwujemy spore nim zainteresowanie. Takie porozumienie mamy np. z Getinem” - powiedział Andrzej Markowski, prezes 3W Internet Marketing, zarządzającej witryną.

Portfel.pl do dystrybucji informacji wykorzystuje bazę danych Xocrates, instalowaną na osobistym komputerze użytkownika. Stałą jej aktualizację zapewnia protokół Xantypa. Informacje w Serwisie Gospodarczym pochodzą z Hurtowni Danych Finansowych Portfel.pl. Można je zamawiać z komputera osobistego i otrzymywać w postaci stale aktualizowanej. Użytkownik ma też m.in. możliwość dalszej obróbki uzyskanej informacji, np. poprzez dodanie własnych komentarzy.

Wprowadzenie nowego produktu nie oznacza zmiany w modelu biznesowym Portfela, który nie jest kierowany do masowego odbiorcy.

„Nadal koncentrujemy się na hurtowni, co oznacza pozyskiwanie i zarządzanie informacjami” – stwierdził Andrzej Markowski.

Hurtownia Portfel.pl zbiera dane z ponad 200 firm i najważniejszych instytucji. Są one dystrybuowane do serwisów partnerskich, m.in. w Getin Service Provider, Onet.pl, Panoramy Polskiej. 3W IM udzieliła też licencji na wykorzystanie ich w portalu Gazeta.pl. W połowie maja br. udziały w spółce objął PBK Inwestycje, należący do PBK.