Portal.pl już w Wirtualnej

Zakończyła się migracja kont pocztowych użytkowników oraz wybranych zasobów Portalu.pl na serwery WP.

Jak poinformował w komunikacie prasowym Yann Gontard, prezes zarządu TP Internet, do Wirtualnej Polski włączono „najmocniejsze strony oferty”. „Włączone zostaną zasoby takich serwisów jak Prawo i Edukacja, które w ciągu dwóch lat zyskały u internautów dobre oceny i mają bogate archiwa” – wyjaśnił Radosław Żuk, rzecznik TP Internet.

Zgodnie z zapowiedzią z początku stycznia br., migracja kilkudziesięciu tysięcy kont pocztowych użytkowników portalu została przeprowadzona 12 lutego. Teraz, wedle zapowiedzi, odbędzie się weryfikacja ich aktywności i likwidacja „martwych” kont. „Weryfikacja zakończy się nie wcześniej niż za dwa miesiące, tak by wszystkich użytkownikom dać szansę udowodnienia „aktywności” kont” – powiedział Radosław Żuk.

Jak poinformował Wojciech Wojtysiak, który zajmował się usługami multimedialnymi w portal.pl, a obecnie kieruje Pionem Usług Multimedialnych TP Internet, w ciągu dwóch lat z usług portalu w tym zakresie skorzystało 0,5 mln użytkowników. Obecnie Wirtualna Polska, będzie korzystać z platformy streaming video, jednak pozostanie ona usługą TPI.