Portal Spryciarze.pl wygrał konkurs na start-up

Portal Spryciarze.pl, sieciowy poradnik, jak radzić sobie z różnymi codziennymi problemami został uznany za najbardziej obiecujący portal w Polsce.

Pierwszy konkurs na najciekawszy start-up został zorganizowany w ramach dziesiątego, jubileuszowego spotkania branży internetowej Barcamp. Wśród finalistów konkursu znalazły się takie inicjatywy, jak np. internetowa wypożyczalnia wszystkiego oraz internetowa książka skarg i wniosków, w której można wystawić i przeczytać opinie dotyczące wszelkich sklepów online.

Jak informuje dziennik "Rzeczpospolita", pierwsze miejsce zajął serwis Spryciarze.pl, strona, na której użytkownicy mogą umieszczać krótkie instruktażowe filmiki pomagające rozwiązać codzienne problemy: jak naprawić przerzutkę w rowerze czy wywiercić dziurę w ścianie. Mimo że od debiutu portalu minęło trzy i pół miesiąca, strona znajduje się już w pierwszej pięćsetce najczęściej odwiedzanych witryn w Polsce.

Firmę prowadzi pięciu studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy planują już modernizację strony i rozszerzenie jej możliwości. Serwis ma zostać wyposażony w rozbudowane funkcje społecznościowe. Właściciele chcą też przenieść filmy, które obecnie znajdują się na portalu YouTube, na własne serwery.