Portal MSN.pl pod skrzydła Agory

Na mocy umowy podpisanej przez Microsoft i Agorę powstanie wspólny portal MSN.gazeta.pl, a Agora otrzyma wyłączność na sprzedaż i rozwijanie oferty reklamowej wszystkich polskich produktów internetowych Microsoftu oraz możliwość wdrożenia w swoich serwisach technologii i produktów z pakietu Windows Live.

Portal MSN.pl pod skrzydła Agory
Sprawdziły się przewidywania osób, które nie wieściły projektowihttp://MSN.pl długiej i świetlanej przyszłości na rynku polskim. Do grona topowych zagranicznych marek (eBay, MySpace, AOL), które musiały uznać wyższość krajowych internetowych graczy dołączyła firma Steve'a Ballmera.

Konkurencja ze strony rodzimych portali okazała się być zbyt silna - Microsoft podjął decyzję o likwidacji witryny MSN.pl i stworzeniu w jej miejsce wspólnie z Agorą nowego serwisu: Msn.gazeta.pl.

Wspólny portal obu firm, który zastąpi istniejący od roku serwis MSN.pl poprowadzi Agora (od początku istnienia MSN.pl, gazeta.pl wraz MTV i Sony BMG były najważniejszymi dostarczycielami treści).

Portal MSN.pl pod skrzydła Agory

MSN.pl jeszcze samodzielnie (choć z treściami dostarczanymi przez Agorę)

Na mocy umowy Gazeta.pl otrzyma także wyłączność na sprzedaż i rozwijanie oferty reklamowej wszystkich polskich produktów internetowych Microsoftu. Ponadto w wybranych serwisach Agory zostaną wdrożone technologie i produkty z pakietu Windows Live: narzędzia do komunikacji (m.in. poczta elektroniczna, komunikator) i współdzielenia informacji (np. zdjęcia, blogi).

W ramach współpracy, Microsoft zapewni przekierowanie użytkowników portalu MSN.pl na stronę MSN.gazeta.pl oraz promocję wspólnych produktów i pomoc w implementacji technologii Live w serwisach Agory.