Porównywarka ubezpieczeń od właścicieli Kokos.pl

Blue Media, firma do której należy m.in. serwis Kokos.pl, uruchomiła w sieci narzędzie do porównywania polis ubezpieczeniowych oraz (po wyborze najkorzystniejszego wariantu) wykupienia polisy drogą internetową.

Jako agent ubezpieczeniowy, serwis Inseco.pl oferuje ubezpieczenia turystyczne i mieszkaniowe od takich towarzystw jak m.in Concordia Polska czy INTER Polska S.A.

Już w najbliższej przyszłości Inseco.pl poszerzy ochronę o ubezpieczenia zdrowotne i komunikacyjne. Wprowadzenie tych ostatnich planowane jest na początek przyszłego roku, ponieważ wtedy (jak podaje GP) mają wejść w życie zapowiadane zmiany w prawie ubezpieczeniowym, które jak na razie nie dopuszcza zawierania umów drogą elektroniczną w tym segmencie.

Aby kupić na inseco.pl polisę, należy wypełnić skrócony wniosek oraz wybrać system płatności. Nie zachwyca jednak liczba ubezpieczycieli, których ofertę można porównać i kupić - jest ich tylko czterech. Dla porównania na serwisie ubezpieczeniaonline.pl do wyboru mamy dwadzieścia towarzystw. Inseco.pl to świeży projekt i jak zpewniają autorzy, wkrótce podpisane zostaną umowy z kolejnymi ubezpieczycielami.

Aby wybrać polisę za pomocą porównywarki Inseco.pl wystarczy określić cechy poszukiwanego ubezpieczenia, (system znany m.in. z porowywarek cen). Wybór najkorzystniejszej oferty postanowili ułatwić nam dodatkowo autorzy serwisu. Do ofert, które pokażą się po wybraniu dogodnych kryteriów wyszukiwania, dołączane są rekomendacje. Dzięki temu, użytkownik przy wyborze ma możliwość kierowania się nie tylko ceną, ale i systemem rekomendacji, który uwzględnia np. liczbę zdarzeń objętych ubezpieczeniem czy liczbę bezpłatnych opcji dodatkowych i wystawia ocenę polisy graficznie za pomocą gwiazdek (od 1. do 5.).

Inny należący do Blue Media serwis Kokos.pl, na którym udzielane są pożyczki społecznościowe, we wrześniu przekroczył liczbę 2 milionów pożyczek, za kwotę 2 milionów złotych. Jeszcze wtedy autorzy Kokosa chwalili się, że są największym serwisem pożyczek społecznościowych w Polsce. Czas pokaże czy w sferze ubezpieczeń online będą mieli czym się pochwalić.