Porównaj kandydatów na prezydenta!

To wcale nie żart. To świetny pomysł. Serwis porównujący ceny w polskich sklepach elektronicznych zaoferował "porównywarkę" kandydatów na prezydenta. Oczywiście - jak to w politycznych kwestiach bywa - nie do końca udało się uniknąć subiektywności w opisach. Bo przecież wybierając dane fakty z biografii realizatorzy pomysłu dokonali wyborów, które mogą zaważyć na ocenie danego kandydata.

Oczywiście po wybraniu kandydatów nie otrzymamy żadnego liczbowego wyniku. Pojawią się natomiast sylwetki wybranych kandydatów tuż obok siebie, co umożliwia szybkie i samodzielne porównanie. Innymi słowy "kandydat w pigułce" dla leniwych. Na stronach serwisu można zestawić ze sobą sylwetki dwóch wybranych kandydatów i kliknąć przycisk "porównaj".

A porównać kandydatów można na 15 sposobów: kierując się ogólnym opisem, zdaniem na temat aborcji, eutanazji czy lustracji, programem czy mniej istotnymi cechami jak wiek, znak zodiaku, stan cywilny. Niektórych kandydatów wciąż nie można porównać ze względu na brak wprowadzenia przez zespół Ceneo niektórych danych.

Dla przykładu profil Cimoszewicza i Kaczyńskiego pozbawiony jest wszelkich informacji o ich programach politycznych, czyli zasadniczo tej informacji, która dla wyborców powinna być najistotniejsza. Jak nam wyjaśniła Marta Kaźmierczak, specjalistka d/s Public Relations Ceneo.pl zespół przygotował to zastawienie bazując przede wszystkim na informacjach zamieszczonych na stronach kandydatów. -Nie chcemy mieć takich informacji z trzeciej ręki - dodała.

Prezes Ceneo SA Łukasz Zych wyjaśnia - Domeną Ceneo.pl jest porównywanie cen tych samych produktów w różnych sklepach internetowych. W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, zdecydowaliśmy się wykorzystać nasz mechanizm porównujący w celu umożliwiania porównania cech oraz programów wyborczych osób kandydujących w wyborach prezydenckich.

Usługa ta będzie dostępna do momentu wyłonienia zwycięzcy. W tym czasie informacje na stronie będą na bieżąco aktualizowane. Informacje zawarte w zestawieniach pochodzą głównie ze stron WWW kandydatów oraz z ich sztabów wyborczych. Złote myśli - głównie z wywiadów.

Przedstawicielka Ceneo.pl, Marta Kaźmierczak nie zaprzecza, że wszyscy pracownicy serwisu porównującego ceny mają swoje poglądy polityczne. Zapewnia jednak, że zestawienie zostało zrobione tak, by umożliwić wyborcom porównanie na bazie obiektywnych danych.

Serwis Ceneo.pl jest serwisem porównującym ceny artykułów w polskich e-sklepach. Aktualnie w swojej bazie posiada ponad 120 tys. produktów w 10 kategoriach branżowych.