Poniedziałkowy przegląd prasy

Idea podnosi się po ciosie zadanym przez Heyah - dziś oficjalnie wchodzi na rynek nowa oferta POP. Europejskich operatorów komórkowych stać na budowę sieci trzeciej generacji. Operator z Szepietowa robi drugie podejście do sprzedaży akcji. TP SA będzie płaciła za wykorzystanie logo France Telecom.

PULS BIZNESU

Idea kontra Heyah: dziś wchodzi nowy POP

Idea podnosi się po ciosie zadanym przez Heyah. Dziś przejdzie do kontrofensywy wprowadzając nową ofertę bez abonamentu. Nieco ponad kwartał zajęło PTK Centertel wypracowanie nowej oferty, która może nawiązać skuteczną walkę w segmencie pre-paid z Polską Telefonią Cyfrową (PTC), operatorem sieci Era i Heyah. Dziś oficjalnie wchodzi na rynek nowa oferta POP.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=300390

Akcje za długi

Operator z Szepietowa robi drugie podejście do sprzedaży akcji, która pozwoli mu zredukować zadłużenie. Tym razem raczej się uda. Dzisiaj rozpoczynają się zapisy na 4 mln akcji Szeptela. Potrwają tylko dwa dni, ale emisja, po wyłączeniu prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, zostanie przeznaczona tylko dla inwestorów kwalifikowanych. Dłuższy termin nie jest więc konieczny.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=300401 (dostęp płatny)

Dwie spółki czekają na decyzję KPWiG

Co najmniej dwie spółki pokonają jutro kolejny etap w drodze na giełdę. Kto znajdzie się w tej grupie dopuszczonych do obrotu publicznego? Rzeszów, FAM Technika Odlewnicza i Torfarm — już jutro co najmniej dwie z tych spółek mają szansę dostać zielone światło Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Do drzwi giełdy emitentom pozostanie już tylko jeden krok: subskrypcja akcji.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=300404 (dostęp płatny)

IT musi poprawić wyniki

Giełdowy sektor nowych technologii, jak mało kiedy potrzebuje świeżej krwi. Bliskie już pojawienie się na parkiecie Compu Rzeszów doda wigoru tej branży. Szykująca się do debiutu spółka liczy w tym roku na 14-proc. dynamikę przychodów i 34-proc. wzrost zysku netto. IT, do niedawna jedna z najatrakcyjniejszych branż giełdowych, w ostatnim czasie nie ma dobrej passy

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=300348 (dostęp płatny)

GAZETA WYBORCZA

Polskie firmy płacą zagranicznym inwestorom

Największy polski operator TP SA będzie płacił za wykorzystanie logo France Telecom. To jeden z wielu sposobów transferu pieniędzy od największych polskich firm do zagranicznych koncernów

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2140037.html

RZECZPOSPOLITA

Fiasko emisji wisi w powietrzu

Niepewność co do rozwoju sytuacji na giełdzie oraz brak atrakcyjnych spółek zwiększają ryzyko niedojścia do skutku którejś z najbliższych ofert pierwotnych. Ostatnio zdarzyły się już dwa przypadki, kiedy inwestorom nie udało się zarobić na ofercie. O sile rynku pierwotnego przekonamy się w najbliższym tygodniu, kiedy poznamy skalę zainteresowania ofertami Brokera FM i PBG.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040621/ekonomia/ekonomia_a_15.html

Operatorów stać na UMTS

Europejskich operatorów komórkowych stać na budowę sieci trzeciej generacji. Dwa, trzy lata temu zastanawiali się, czy muszą budować takie sieci. Dziś pytanie operatorów brzmi: kiedy muszą zacząć budowę - twierdzi Karl-Henrik Sundström, wiceprezes i dyrektor finansowy Ericssona

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040621/ekonomia/ekonomia_a_5.html