Poniedziałkowy przegląd prasy

Optimus przesunął planowaną emisję nowych akcji serii D na grudzień. Po blisko dwóch latach przerwy znów ruszył serwis Napster. Ministerstwo Finansów unieważni kolejny przetarg IT.

GAZETA WYBORCZA

Muzyczna przepowiednia

Pod koniec października, po blisko dwóch latach przerwy, znów ruszył Napster. Tym razem jako zupełnie legalny, płatny serwis muzyczny. (s. 24)

PULS BIZNESU

Przetarg na budżet do unieważnienia

Kolejny informatyczny przetarg – kolejna afera. To już standard w Ministerstwie Finansów, w którym niemal każde zamówienie IT kończy się długotrwałymi przepychankami, a nierzadko unieważnieniem przetargu. Tym razem chodzi o system do obsługi budżetu(s. 8)

Rywale nie zdążą nas dogonić

Szef PTC, Bogusław Kułakowski, nie obawia się wojny cenowej. Nie boi się też utraty pozycji lidera. Twierdzi, że konkurenci zanim go dogonią, dostaną zadyszki. (s. 4)

Telekomunikacja: szybka liberalizacja dzięki UE

Dla branży telekomunikacyjnej integracja z Unią Europejską oznacza dalszą liberalizację oraz konieczność budowy nowych połączeń. (s. 30)

PARKIET

Emisja Optimusa przesunięta na grudzień

$Publiczna subskrypcja do 2 mln akcji serii D Optimusa ruszy w grudniu, a nie w drugiej połowie listopada, jak planowała wcześniej spółka. Producent komputerów liczy, że pozyska 15-16 mln zł. (s. 5)