Poniedziałkowy przegląd prasy

MSWiA odrzuca wniosek ComputerLandu o zdyskwalifikowanie oferty Softbanku w przetargu na CEPiK. Sejm chce wprowadzić 22% VAT na usługi platform cyfrowych. Telmax szykuje emisje akcji.

GAZETA WYBORCZA

Bez dyskwalifikacji

MSWiA nie przychyliło się do prośby ComputerLandu o zdyskwalifikowanie zwycięskiej oferty Softbanku w przetargach na zbudowanie systemu CEPiK. (s. 30)

Listy z ostrzeżeniem

RIAA wysłało 204 listy ostrzegawcze do użytkowników takich sieci wymiany plików jak Grokster i Kazaa. To dalszy ciąg walki z bezpłatnym ściąganiem piosenek. (s. 32)

PULS BIZNESU

Saturn przyleci w 2004 r.

W ciągu trzech lat grupa Metro uruchomi w Polsce sieć 12 sklepów ze sprzętem RTV-AGD pod marką Saturn. Niemcy przeznaczyli na ten projekt co najmniej 24 mln EUR. (s. 6)

Nadawcy boją się strat

Sejm chce wprowadzić 22% VAT na usługi platform cyfrowych. Nadawcy twierdzą, że może to ich dobić. Według szacunków Cyfry+ ok. 35% abonentów zrezygnuje z płacenia i zwróci firmie dekodery. (s. 10)

PARKIET

Telmax sprzeda akcje

Czwartkowe walne zgromadzenie upoważniło zarząd Telmaksu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki. Emisja ok. 250 tys. akcji zostanie przeprowadzona pod koniec bieżącego roku. Pozyskane środki (ok. 10 mln zł) zostaną przeznaczone na akwizycję. (s. 3)