Poniedziałkowy przegląd prasy

TP S.A. zamierza zwiększyć do końca roku poziom zabezpieczenia zadłużenia nominowanego z 74% obecnie do 90%. Computerland chce kupić firmę Rector, zajmująca się systemami informacji przestrzennej. Akcjonariusze Tel-Energo, jednej z największych polskich firm telekomunikacyjnych, mają się 25 lipca zastanawiać nad planem dokapitalizowania jej o blisko 300 mln zł.

Puls Biznesu

Computerland kupuje Rectora

Computerland chce kupić firmę Rector, zajmująca się systemami informacji przestrzennej. Wartość transakcji może sięgnąć nawet 10 mln zł. Będzie się ona jednak opłacać - rynek jest wart kilka miliardów zł. (s. 4)

Gazeta Wyborcza

Kto ma więcej

Tele2 i Bite GSM, dwaj operatorzy telefonii komórkowej na Litwie kłócą się, kto jest drugim, a kto trzecim co do wielkości operatorem w tym kraju. Pierwsze miejsce bezsprzecznie zajmuje Omnitel. Badania abonentów nie dają jednoznacznej odpowiedzi - każdy z konkurentów przedstawia bowiem własne dane, z których wynika, że to właśnie on zajmuje zaszczytne drugie miejsce. (sob - niedz, s. 28)

Kapitał za przyszłą dzierżawę

Akcjonariusze Tel-Energo, jednej z największych polskich firm telekomunikacyjnych, mają się 25 lipca zastanawiać nad planem dokapitalizowania jej o blisko 300 mln zł. Nowy kapitał jest zaskakujący - to opłaty za 20 lat z tytułu dzierżawy przez Tel-Energo światłowodowych łączy od Polskich Sieci Elektroenergetycznych. (sob-niedz, s. 28)

Pra-WWW-ybory

Howard Dean, były gubernator stanu Vermont zdobył najwięcej głosów w nieoficjalnych, internetowych prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej. W wyborach, zorganizowanych przez społeczną inicjatywę MoveOn.org wzięło udział ponad 317 tys. osób (pon, s. 25)

Parkiet

Większe zabezpieczenie

TP S.A. zamierza zwiększyć do końca roku poziom zabezpieczenia zadłużenia nominowanego z 74% obecnie do 90%. Ma to pozwolić na uniknięcie znacznych strat w wyniku wahań kursowych. (s. 1)