Poniedziałkowy przegląd prasy

2Si w ramach projektów offsetowych chce stworzyć na Śląsku ośrodek projektowania urządzeń wojskowych. Plus i Idea chcą kolejnego przesunięcia wprowadzenia usług telefonii komórkowej trzeciej generacji. Polski UMTS wystartowałby więc w 2006 r.

GAZETA WYBORCZA

UMTS od 2006 roku ?

Plus i Idea chcą przesunięcia wprowadzenia usług telefonii komórkowej trzeciej generacji. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez „Gazetę”, odpowiednie wnioski do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty mogą wpłynąć w najbliższych tygodniach. Operatorzy argumentują decyzję brakiem wystarczającego popytu na nowe, bardziej zaawansowane usługi. Era, chce zachowania praw do wystartowania z UMTS w 2004 r., ale PTC będzie wnioskować o zmianę regulacji prawnych, które umożliwią konwersję części opłat koncesyjnych na zobowiązania inwestycyjne, także w przypadku operatorów komórkowych. (s. 18)

2Si z wojownikiem

Katowicka spółka chce stworzyć na Śląsku ośrodek projektowania urządzeń wojskowych. Projekt nazwano „Wojownik XXI wieku”. Rozwiązanie to ma służyć do wspomagania żołnierzy na polu walki. System składa się z komputera przenośnego, systemu nawigacyjnego oraz specjalnego umundurowania. 2Si zawarła już umowę dotyczącą współpracy przy projektowaniu inteligentnej broni z amerykańską firmą Exponent. (s. 21)

PULS BIZNESU

Problem z formularzami

Zaproszeniu do offsetu towarzyszyło udostępnienie odpowiednich formularzy. Przedsiębiorcy dostali na ich wypełnienie jedynie 4 dni. Dodatkowe zamieszanie spowodował fakt, że pojawiły się dwie wersje tych dokumentów. (s. 4)