Poniedziałkowy przegląd prasy

Od 13 lat trwa budowa systemu informatycznego Poltax, która pochłonęła już około 550 mln zł. Od początku września, Softbank najczęściej spośród spółek IT informuje o zdobyciu nowych kontraktów. Święta to dla handlu elektronicznego najlepsza szansa przekonania klientów do zakupów przez Internet.

GAZETA WYBORCZA

Przedświąteczne e-żniwa

Święta to dla handlu elektronicznego najlepsza szansa przekonania klientów do zakupów przez Internet. Choć e-handel ma się coraz lepiej, to zdaniem specjalistów, w ciągu najbliższych dwóch lat w Polsce wirtualnych sklepów ma ubywać. Pozostaną jedynie te, które przynoszą zyski lub są już na progu stabilnej zyskowności. (s. 25)

RZECZPOSPOLITA

Jaki system, taki Poltax

Od 13 lat trwa budowa systemu informatycznego Poltax, który ma ułatwić funkcjonowanie aparatu skarbowego państwa. Dotychczas na ten cel wydano około 550 mln zł. Z usług pierwszego budowanego systemu Poltax, francuskiej firmy Bull zrezygnowano po 5 latach prac. Od tego czasu Ministerstwo Finansów samo zajmuje się jego tworzeniem. (s. B 3)

Morze kontraktów Softbanku

Od początku września, Softbank najczęściej spośród spółek IT informuje o zdobyciu nowych kontraktów. "Worek z kontraktami" pojawił się niemal dokładnie wtedy gdy Prokom zdecydował się odkupić od prezesa Softbanku akcje tej spółki. (s. B 7)

PRAWO I GOSPODARKA

Dobra passa Softbanku

Softbank poinformował w piątek o podpisaniu kolejnego kontraktu. Za dostawę sprzętu i oprogramowania oraz wdrożenie systemu wysokodostępowego dla jednej z krajowych instytucji finansowych spółka dostanie 14,7 mln zł. (s. 7)