Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Capital Parners kupuje eCard. Onet wyceniony na 560 mln zł. Anica System wróci do planów publicznej oferty i podtrzymuje prognozy. LG Philips prosi o zmianę polskiej ustawy o VAT. We wrześniu zostanie ujawniony plan wdrożenia e-podatków. Rosja: abonenci pod (pełnym) nadzorem specsłużb. Maklerzy znikają ze światowych parkietów - wypiera ich technologia. Telefonia trzeciej generacji - rewolucja mało widowiskowa.

PARKIET

Capital Parners kupuje eCard

Capital Partners (CP), wspólnie z Permobile, przejmie kontrolę nad eCardem. Spółka w II kw. 2006 r. trafi na parkiet. Giełdowy fundusz zarobi na operacji co najmniej 3 mln zł.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=397392 (dostęp płatny)

Portal wyceniony na 560 mln zł

Giełdowa Grupa Onet zapłaci holdingowi ITI 140 mln zł za 25% akcji Onet.pl. W związku z tą transakcją spółka szykowała emisję . Ta się opóźnia.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=397418&idt=&dz=01000 (fragmenty artykułu)

Anica System posiedzi w "zamrażarce"

Koniec roku to najbliższy termin, w którym Anica System może wrócić do planów publicznej oferty. Mimo fiaska wiosennej emisji, spółka podtrzymuje prognozy na ten rok.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=397418&idt=&dz=01000 (fragmenty artykułu)

GAZETA.PL

Koreańczycy proszą o zmianę polskiej ustawy o VAT

Jeżeli nie zmieni się ustawa o VAT, możemy zapomnieć o inwestycji LG Philips w Kobierzycach. Postulaty Koreańczyków popierają inni producenci telewizorów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2900211.html

Abonenci pod (pełnym) nadzorem

Pracownicy rosyjskich specsłużb będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o kliencie firmy telekomunikacyjnej - z kim rozmawiał i jak długo, ile wydaje na rozmowy telefoniczne, a w przypadku użytkowników telefonów komórkowych - gdzie się znajduje i w jakim kierunku się przemieszcza.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2900031.html

PULS BIZNESU

Wrześniowe szczegóły

We wrześniu zostanie ujawniony plan wdrożenia e-podatków - zapowiada dziennik.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=2EE34CAD-D120-4FDD-9BCE-1651457CE622 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Maklerzy znikają ze światowych parkietów

Na większości światowych giełd już prawie wszystkie transakcje zawierane są za pośrednictwem systemów informatycznych. Maklerzy handlujący na parkiecie za pomocą gestów i okrzyków (tzw. open outcry) tracą pracę.

Więcej:http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050905/ekonomia/ekonomia_a_8.html

GAZETA BANKOWA

Rewolucja niezbyt widowiskowa

Telefonia komórkowa trzeciej generacji miała wprowadzić rewolucyjne zmiany w mobilnej telekomunikacji. Chociaż w Polsce funkcjonuje od roku, pozostaje w cieniu klasycznej telefonii cyfrowej.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,10380,142,art.html (fragmenty artykułu)