Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Spore zamieszanie wokół systemu radarów dla granicy morskiej Polski - dogrywka w grze o 40 mln EUR. Do dziś dyrektorzy pionów Telekomunikacji Polskiej SA mieli wskazać osoby, które zamierzają zwolnić. Spółka PPWK Inwestycje zmienia nazwę na GeoInvent - będzie produkować nie tylko atlasy. Wartość rynku muzyki online stanowi około 1,5 proc. przychodów firm fonograficznych. Bezpieczeństwo firmy: trzy ochronne pierścienie. Podpisanie przez bank umowy outsourcingu wymaga nierzadko przełamania wewnętrznego oporu. Potrzebny czwarty do UMTS.

PULS BIZNESU

Dogrywka w grze o 40 mln EURSpore zamieszanie wokół systemu radarów dla granicy morskiej Polski. Czy kolejne etapy wykona konsorcjum Atlas Elektronik i WPRT? Możliwe - twierdzi dziennik.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=2121456B-093C-48E6-9ABE-EA46064D1E5B (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Dziś mają być listy tracących pracę Do dziś dyrektorzy pionów Telekomunikacji Polskiej SA mieli wskazać osoby, które zamierzają zwolnić. Nie przyniosły rezultatów ubiegłotygodniowe rozmowy związków zawodowych TP z zarządem o zaniechaniu lub ograniczeniu zaplanowanej na ten rok 13-procentowej redukcji etatów w spółce.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050124/ekonomia/ekonomia_a_16.html

Nie tylko atlasySpółka PPWK Inwestycje, która zmienia nazwę na GeoInvent, według szacunków "Rz" w 2004 roku uzyskała ok. 12 mln zł przychodów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050124/ekonomia/ekonomia_a_20.html

GAZETA WYBORCZA

Raport o przemyśle fonograficznym Wartość rynku muzyki online stanowi około 1,5 proc. przychodów firm fonograficznych. Ponaddziesięciokrotnie, do 200 milionów, wzrosła w ubiegłym roku liczba odpłatnych pobrań utworów w USA i Europie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2507778.html

GAZETA BANKOWA

Potrzebny czwarty do UMTS Telefonia komórkowa trzeciej generacji, z którą jeszcze pięć lat temu wiązano wielkie nadzieje, już działa. Cóż z tego, jeśli nie jest w stanie zaoferować znacząco więcej usług niż telefonia drugiej generacji.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,8331,142,art.html

Bank poza bankiem Podpisanie przez bank umowy outsourcingu wymaga nierzadko przełamania wewnętrznego oporu. Problemem jest także wysoka stawka podatku VAT. Do niedawna dla wielu bankowców outsourcing IT oznaczał zwolnienia grupowe w dziale informatycznym. Ten mit powoli odchodzi w przeszłość. Kolejnym straszakiem - zwłaszcza dla dyrektorów departamentów informatycznych - była wizja utraty części władzy w banku po zawarciu takiego kontraktu i, w efekcie, marginalizacja roli w banku. To przekonanie ma jednak również niewiele wspólnego z rzeczywistością.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,8330,142,art.html

BUSINESSWEEK POLSKA

Bezpieczeństwo firmy: Trzy ochronne pierścienieNie ma możliwości zapewnienia firmie całkowitego bezpieczeństwa. Dokumenty i informacje wyciekały, wyciekają i będą wyciekały. Kradzieże czy akty sabotażu będą się zdarzać, a nieuczciwi partnerzy biznesowi niejedno przedsiębiorstwo postawią w trudnej sytuacji. Ale czy to znaczy, że tego typu sytuacji w żaden sposób nie można uniknąć? Ależ skąd! Niebezpieczeństwa nie da się całkowicie wyeliminować, ale można znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo jego wystąpienia.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=632

Na miarę nowej eryNiektórzy wyobrażają sobie, że przy ochronie firmy stosuje się metody żywcem wzięte z filmów szpiegowskich. I... mają rację. Często tak właśnie bywa.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=634