Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Centrum Zaufania i Certyfikacji Centrast zostało przejęte przez NBP. W polskiej telekomunikacji bieżący rok będzie przebiegał pod znakiem wprowadzania nowego, obowiązującego od września 2004 r., prawa telekomunikacyjnego, w informatyce przewiduje się 10-proc. rozwój rynku. Telekomunikacja Polska zawarła dwie umowy ze spółkami z grupy France Telekom o łącznej wartości 94 milionów złotych. W najbliższych tygodniach koncerny Hewlett-Packard, LG prawdopodobnie poinformują, że będą rozwijać swoją działalność w Polsce. Czy polskie sieci komórkowe zdały sylwestrowy egzamin? Prokom kończy przygodę z internetem. Jaki będzie rok 2005 w informatyce bankowej?

PULS BIZNESU

Podpis elektroniczny pod skrzydłami NBP

Centrum Zaufania i Certyfikacji Centrast zostało przejęte przez NBP. Bo e-podpis jest za drogi.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=324524

Era konsekwentnej budowy wizerunku

Konsekwencja, z jaką operator realizuje raz przyjętą wizję marki jest aż do bólu poprawna. I w tym właśnie tkwi sukces Ery.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=324527

RZECZPOSPOLITA

Więcej komórek i komputerów

W polskiej telekomunikacji bieżący rok będzie przebiegał pod znakiem wprowadzania nowego, obowiązującego od września 2004 r., prawa telekomunikacyjnego. W informatyce przewiduje się 10-proc. rozwój rynku.

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/dodatek2_050103/dodatek2_a_8.html

Milionowe koszty szkoleń

Telekomunikacja Polska zawarła dwie umowy ze spółkami z grupy France Telekom o łącznej wartości 94 milionów złotych. Dotyczą one usług doradczych i szkoleń, a także współpracy badawczo-rozwojowej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050103/ekonomia/ekonomia_a_5.html

Polska bardziej atrakcyjna

W najbliższych tygodniach koncerny Hewlett-Packard, LG oraz Michelin prawdopodobnie poinformują, że będą rozwijać swoją działalność w Polsce. Wartość ich projektów powinna wynosić co najmniej 400 milionów dolarów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050103/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Esemesy śmigały, ale nie wszędzie

Polskie sieci komórkowe zdały nadspodziewanie dobrze sylwestrowy egzamin związany z obsługą zdecydowanie większej niż w normalne dni liczbą SMS i rozmów. Było lepiej niż w Wigilię, a także niż w sylwestra w poprzednich latach. W niektórych regionach i sieciach jednak dodzwonienie się w sylwestrową noc było niemożliwe.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050103/ekonomia/ekonomia_a_13.html

PARKIET

Prokom kończy przygodę z internetem

Prokom sprzedał CA IB Securities akcje (99,57%) Prokom Internet (PI). Zainkasował 10,5 mln zł i zarobił 4 mln zł. To niewiele w porównaniu ze 115 mln zł odpisów tworzonych wcześniej na utratę wartości tych aktywów.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=361953&idt=null

GAZETA PRAWNA

MacroSoft poprawi wyniki

W ciągu ostatniego tygodnia minionego roku jednym z liderów rynku, pod względem uzyskanej stopy zwrotu, okazał się MacroSoft. Bezpośredni wpływ na to miały zapowiedzi ze strony władz spółki znacznie lepszych niż przed rokiem wyników finansowych. W całym 2003 roku grupa kapitałowa spółki zarobiła netto 771 tys. zł.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1366&dok=1366.28.516.2.12.3.0.1.htm

GAZETA BANKOWA

Dwa minusy dadzą plus?

Exatel, operator telekomunikacyjny, którego 20 proc. przychodów pochodzi od firm z branży finansowej, sprzedaje 1,5 proc. akcji sieci komórkowej Plus GSM swemu głównemu udziałowcowi - Polskim Sieciom Elektroenergetycznym. Od tej transakcji zależał pierwszy roczny bilans spółki.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,8145,142,art.html

IT na żądanie

W jakim nastroju rozpoczyna Pan 2005 rok?

Na starcie 2005 roku, jak przy każdym początku, jesteśmy pełni nadziei. Nasze nastroje są jak najbardziej pozytywne, gdyż osiągniemy cele, jakie postawiła przed nami korporacja, a to bardzo duża rzecz. Po drugie, bardzo szybko rozwijają się rynki Europy Środkowej i Wschodniej, co widać nie tylko po wynikach sprzedaży, ale i wskaźnikach gospodarczych.

Gazeta Bankowa rozmawia z Dariuszem Fabiszewskim, dyrektorem generalnym IBM Polska

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,8144,142,art.html

Kilka znaków zapytania

Jaki będzie rok 2005 w informatyce bankowej? Wszelkie prognozy obarczone są dużą dozą niepewności, jednak specjaliści spodziewają się wzrostu inwestycji.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,8143,142,art.html