Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Telekomunikacja Polska nie może być pewna kontraktu za 90 mln zł na budowę sieci dla sądów i prokuratur- Crowley poszedł do sądu. KiM Group, dystrybutor Ery, poprawia wyniki finansowe. Prokom Software zobowiązał się do objęcia 555 tys. akcji emisji serii H warszawskiej firmy Comp. Zaczyna brakować fachowców, a uczelnie nie ocknęły się jeszcze z letargu. Wigilijne kłopoty polskich operatorów komórkowych. Polski rynek audio-wideo w 2004 r.: odbicie od dna. Telefony komórkowe z aparatami fotograficznymi grożą zrujnowaniem prywatności ludzi - ostrzegają organizacje pozarządowe. Cyfra+ po raz pierwszy w historii przyniesie w tym roku zysk.

PULS BIZNESU

Crowley poszedł do sądu Walka o intratny kontrakt na budowę sieci dla Ministerstwa Sprawiedliwości (MS) trwa. Resort wybrał ofertę Telekomunikacji Polskiej (TP), odrzucając wcześniej z powodów formalnych trzy pozostałe (w tym dwie tańsze).

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=323884 (dostęp płatny)

KiM Group odkłada plany giełdoweKiM Group, dystrybutor Ery, poprawia wyniki finansowe. Po trzech kwartałach przychody wyniosły 40 mln zł, o 10 mln więcej niż w całym poprzednim roku. Prognozowany zysk netto na koniec roku przekroczy 2 mln zł.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=323892 (dostęp płatny)

Prokom obejmie akcje CompaProkom Software zobowiązał się do objęcia 555 tys. akcji emisji serii H warszawskiej firmy Comp w ramach oferty publicznej akcji, która rozpocznie się w dniu 29 grudnia po cenie 37,50 zł za sztukę. Wejście w życie niniejszej umowy uzależnione jest od ustanowienia przez Jacka Papaja blokady należących do niego 800 tys. akcji Compu. Dzięki umowie Prokom zostanie inwestorem strategicznym Compu.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=323885 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Inżynier poszukiwanyFirmy, które chcą rozszerzyć produkcję w nowoczesnych branżach, zaczynają mieć kłopoty ze zdobyciem fachowców. Przedsiębiorcy twierdzą, że poważny problem niedostatku inżynierów zacznie się lada moment. Luki kadrowej nie wypełniają uczelnie edukujące w starym stylu mechaników, technologów i konstruktorów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041227/ekonomia/ekonomia_a_1.html

Plus zawiódł swych klientówW wigilijne popołudnie i wieczór klienci sieci komórkowych Plus GSM i Sami Swoi, których operatorem jest Polkomtel, mieli problemy z wysyłaniem i odbieraniem SMS. Sieć Idea miała kłopot z dostarczaniem SMS do innych operatorów. Najsprawniej SMS obsługiwały sieci Era i Heyah Polskiej Telefonii Cyfrowej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041227/ekonomia/ekonomia_a_17.html

Prokom inwestuje w CompProkom zobowiązał się objąć 550 tys. akcji, sprzedawanych 29 grudnia w publicznej ofercie przez Comp SA. Prokom zapłaci za każdą 37,5 zł. Ma też prawo odkupić 555 tys. lub 800 tys. akcji spółki od jej głównego akcjonariusza. Po tych transakcjach może mieć 20,1 proc. lub 49 proc. kapitału Comp.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041227/ekonomia/ekonomia_a_18.html

GAZETA PRAWNA

W modzie kino domowe i DVDDla polskiego rynku sprzętu audio-wideo, ten rok jest zdecydowanie lepszy niż ubiegły, o którym przedstawiciele branży chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Pierwsza połowa roku dała polskiemu rynkowi audio-wideo ok. 1-2 proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem 2003 r. - szacuje Panasonic.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1361&dok=1361.28.434.2.15.1.0.3.htm

GAZETA WYBORCZA

Paparazzi, szpiedzy i ich telefony Zdjęcia porno, obrazy tragicznych wypadków, kompromitujące fotografie gwiazd, tajne materiały... Telefony komórkowe z aparatami fotograficznymi grożą zrujnowaniem prywatności ludzi - ostrzegają organizacje pozarządowe. Firmy obawiają się szpiegostwa przemysłowego na nienotowaną dotąd skalę.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2465180.html

Cyfra+ na plusie Cyfra+ po raz pierwszy w historii przyniesie w tym roku zysk. Największy operator płatnej telewizji zmienił się nie do poznania, ale plany ma znacznie ostrożniejsze niż kilka lat temu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2465179.html

GAZETA BANKOWA

Usługi pod kontrolą Po osiągnięciu technologicznej dojrzałości przychodzi czas na zarządzanie uporządkowanymi strukturami. Według raportu firmy analitycznej Forrester Research najszybciej rozwijającymi się fragmentami rynku aplikacji do zarządzania infrastrukturą informatyczną co najmniej do 2007 roku będą rozwiązania odpowiedzialne za SLM oraz BSM. To powód, aby spróbować rozszyfrować te skrótowce. Zwłaszcza że oba te określenia czasem stosuje się zamiennie, co prowadzi do nieporozumień.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,8083,142,art.html

Otwórz oczy, przyłóż kciukBiometryczne systemy weryfikacji tożsamości stają się coraz tańsze - być może już niebawem będą jednym ze sposobów uwierzytelnienia klientów bankowości elektronicznej. Jeszcze kilka lat temu urządzenia rozpoznające człowieka na podstawie tęczówki oka były czystą fantastyką znaną z takich filmów, jak "Łowca androidów" czy "Raport mniejszości".

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,8082,142,art.html