Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polscy klienci banków: chętniej w placówce niż przez Internet. Sprint Corp i Nextel Communications, trzeci i piąty co do wielkości operator telefonii komórkowej w USA, prowadzą rozmowy o połączeniu. Od 2008 roku Unia Europejska będzie miała własny system nawigacji satelitarnej, rywalizujący z amerykańskim GPS. Europejska Grupa Regulatorów (ERG) zażądała od operatorów telefonii komórkowej szczegółowych informacji dotyczących sposobu kalkulowania cen połączeń realizowanych w tzw. roamingu międzynarodowym. Święta - złoty okres dla handlu w internecie. Internowani w stanie wojennym na www. Pixar: jak pracują królowie animacji?

RZECZPOSPOLITA

Banki: chętniej w placówce niż przez InternetPolacy wciąż najczęściej kontaktują się z bankiem, przychodząc osobiście do oddziału, mimo że przez Internet lub telefon mogliby załatwić sprawy wygodniej, szybciej i taniej. Zdaniem bankowców najbliższe lata przyniosą rozbudowę sieci placówek, także z myślą o doradztwie.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041213/ekonomia/ekonomia_a_6.html

Czy Sprint połączy się z NextelemSprint Corp i Nextel Communications, trzeci i piąty co do wielkości operator telefonii komórkowej w USA, prowadzą rozmowy o połączeniu. Jeśli dojdzie do wartej ok. 35 mld USD transakcji, powstanie firma obsługująca 38,5 mln klientów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041213/ekonomia/ekonomia_a_15.html

Europa rywalizuje z AmerykąOd 2008 roku Unia Europejska będzie miała własny system nawigacji satelitarnej, rywalizujący z amerykańskim GPS.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041213/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Sprawdzą kalkulacjeEuropejska Grupa Regulatorów (ERG) zażądała od operatorów telefonii komórkowej szczegółowych informacji dotyczących sposobu kalkulowania cen połączeń realizowanych w tzw. roamingu międzynarodowym.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041213/ekonomia/ekonomia_a_7.html

PARKIET

Kurs Elektrimu wzrósł o 8,2 procentElektrim jest właścicielem 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej i nie musi ich sprzedawać tanio - wynikało z komunikatu przesłanego przez spółkę w czwartek wieczorem. W piątek a otwarciu kurs konglomeratu skoczył o 10%.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=359057&idt=null

GAZETA PRAWNA

Megafuzja w komórkachKoncerny Sprint i Nextel, które znajdują się w pierwszej piątce operatorów telefonii komórkowej w USA, prowadzą rozmowy w sprawie fuzji, która może wyłonić trzecią firmę tej branży w Ameryce.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1351&dok=1351.28.420.2.12.1.0.3.htm (dostęp płatny)

GAZETA WYBORCZA

Święta - złoty okres dla handlu w internecie Sezon przedświąteczny to dla sklepów internetowych czas żniw. W tym roku w Polsce nawet 700 tys. osób może kupić gwiazdkowe prezenty w sieci - wskazują badania. W USA handel internetowy na dobre wszedł już do przedświątecznych nawyków klientów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/0,33181.html

Internowani w stanie wojennym na www Twórczość internowanych w stanie wojennym doczekała się swojej strony internetowej. Założył ją Krzysztof Stasiewski, więzień obozów w Gębarzewie i Kwidzynie.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2442727.html

GAZETA BANKOWA

Próba internetu Po latach prób, badania nastawienia klientów, zwalczania obaw dotyczących bezpieczeństwa, bankowość korporacyjna wkroczyła nieodwołalnie w erę komunikacji internetowej. Dotyczy to w szczególności zlecania i dokonywania najważniejszych operacji finansowych (przede wszystkim niekredytowych, z dziedziny szeroko rozumianego zarządzania środkami finansowymi). Większość banków korporacyjnych - mimo wprowadzenia bankowości internetowej - utrzymuje nadal systemy bankowości elektronicznej bazujące na rozbudowanym oprogramowaniu działającym, zwyczajowo, w środowisku Windows.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,7968,142,art.html

FORUM

Królowie animacjiPracują w drewnianych domkach, potrafią poświęcić dwa lata na zrobienie dwóch minut filmu, mają własny wewnętrzny uniwersytet. Tak działa Pixar, studio filmowe, które osiągnęło największy sukces w historii kina.

http://tygodnikforum.onet.pl/1206751,0,8020,927,artykul.html