Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polscy klienci banków: chętniej w placówce niż przez Internet. Sprint Corp i Nextel Communications, trzeci i piąty co do wielkości operator telefonii komórkowej w USA, prowadzą rozmowy o połączeniu. Od 2008 roku Unia Europejska będzie miała własny system nawigacji satelitarnej, rywalizujący z amerykańskim GPS. Europejska Grupa Regulatorów (ERG) zażądała od operatorów telefonii komórkowej szczegółowych informacji dotyczących sposobu kalkulowania cen połączeń realizowanych w tzw. roamingu międzynarodowym. Święta - złoty okres dla handlu w internecie. Internowani w stanie wojennym na www. Pixar: jak pracują królowie animacji?

RZECZPOSPOLITA

Banki: chętniej w placówce niż przez Internet

Polacy wciąż najczęściej kontaktują się z bankiem, przychodząc osobiście do oddziału, mimo że przez Internet lub telefon mogliby załatwić sprawy wygodniej, szybciej i taniej. Zdaniem bankowców najbliższe lata przyniosą rozbudowę sieci placówek, także z myślą o doradztwie.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041213/ekonomia/ekonomia_a_6.html

Czy Sprint połączy się z Nextelem

Sprint Corp i Nextel Communications, trzeci i piąty co do wielkości operator telefonii komórkowej w USA, prowadzą rozmowy o połączeniu. Jeśli dojdzie do wartej ok. 35 mld USD transakcji, powstanie firma obsługująca 38,5 mln klientów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041213/ekonomia/ekonomia_a_15.html

Europa rywalizuje z Ameryką

Od 2008 roku Unia Europejska będzie miała własny system nawigacji satelitarnej, rywalizujący z amerykańskim GPS.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041213/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Sprawdzą kalkulacje

Europejska Grupa Regulatorów (ERG) zażądała od operatorów telefonii komórkowej szczegółowych informacji dotyczących sposobu kalkulowania cen połączeń realizowanych w tzw. roamingu międzynarodowym.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041213/ekonomia/ekonomia_a_7.html

PARKIET

Kurs Elektrimu wzrósł o 8,2 procent

Elektrim jest właścicielem 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej i nie musi ich sprzedawać tanio - wynikało z komunikatu przesłanego przez spółkę w czwartek wieczorem. W piątek a otwarciu kurs konglomeratu skoczył o 10%.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=359057&idt=null

GAZETA PRAWNA

Megafuzja w komórkach

Koncerny Sprint i Nextel, które znajdują się w pierwszej piątce operatorów telefonii komórkowej w USA, prowadzą rozmowy w sprawie fuzji, która może wyłonić trzecią firmę tej branży w Ameryce.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1351&dok=1351.28.420.2.12.1.0.3.htm (dostęp płatny)

GAZETA WYBORCZA

Święta - złoty okres dla handlu w internecie

Sezon przedświąteczny to dla sklepów internetowych czas żniw. W tym roku w Polsce nawet 700 tys. osób może kupić gwiazdkowe prezenty w sieci - wskazują badania. W USA handel internetowy na dobre wszedł już do przedświątecznych nawyków klientów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/0,33181.html

Internowani w stanie wojennym na www

Twórczość internowanych w stanie wojennym doczekała się swojej strony internetowej. Założył ją Krzysztof Stasiewski, więzień obozów w Gębarzewie i Kwidzynie.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2442727.html

GAZETA BANKOWA

Próba internetu

Po latach prób, badania nastawienia klientów, zwalczania obaw dotyczących bezpieczeństwa, bankowość korporacyjna wkroczyła nieodwołalnie w erę komunikacji internetowej. Dotyczy to w szczególności zlecania i dokonywania najważniejszych operacji finansowych (przede wszystkim niekredytowych, z dziedziny szeroko rozumianego zarządzania środkami finansowymi). Większość banków korporacyjnych - mimo wprowadzenia bankowości internetowej - utrzymuje nadal systemy bankowości elektronicznej bazujące na rozbudowanym oprogramowaniu działającym, zwyczajowo, w środowisku Windows.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,7968,142,art.html

FORUM

Królowie animacji

Pracują w drewnianych domkach, potrafią poświęcić dwa lata na zrobienie dwóch minut filmu, mają własny wewnętrzny uniwersytet. Tak działa Pixar, studio filmowe, które osiągnęło największy sukces w historii kina.

http://tygodnikforum.onet.pl/1206751,0,8020,927,artykul.html