Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TPSA krystalizuje ofertę dostępu do internetu dla użytkowników indywidualnych i małych firm - konkurentów znów zaskoczy, klientów też. Kontrolowany przez NFI Jupiter operator telekomunikacyjny Pro Futuro wychodzi na prostą. Kontrowersje wokół pozwolenia na zakup przez ARiMR oprogramowania za 7,2 mln zł. CRN Polska i firma analityczna Gartner podsumowały pierwsze półrocze na polskim rynku PC. Na poniedziałkowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Wirtualnej Polski (WP) jej główny właściciel - TP Internet z grupy TP SA - przedstawi projekt "zasadniczej zmiany przedmiotu działalności spółki". W zdrowym ciele mały chip.

PULS BIZNESU

1 września Telekomunikacja Polska (TP) zmodyfikuje oferty Neostrady i Internet DSL. To dalsze kroki operatora, mające na celu uporządkowanie gamy produktów internetowych, i próba precyzyjnego zaadresowania ich do konkretnych segmentów rynku.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=308528 (dostęp płatny)

Operator liczy zyski, Jupiterowi będzie lżejKontrolowany przez NFI Jupiter operator wychodzi na prostą. Po raz pierwszy zakończy rok zyskiem EBITDA. Niemałym. Wartość sprzedaży usług telekomunikacyjnych Pro Futuro ma przekroczyć w tym roku 50 mln zł, a strata netto 7,5 mln zł. Firma pochwali się natomiast zyskiem EBITDA wysokości 5 mln zł, czyli wyższym od prognoz.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=308526 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Urząd może wycofać się z podjętej decyzji Czy Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa wyprowadziła w pole Urząd Zamówień Publicznych? Ma to wyjaśnić wszczęte w ubiegłym tygodniu postępowanie, które może doprowadzić do unieważnienia decyzji UZP w sprawie udzielenia zgody na kupno przez ARiMR bez przetargu oprogramowania dla systemu IACS.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040830/ekonomia/ekonomia_a_2.html

Markowe w górę, składaki w dółZnacznie zwiększyli na polskim rynku, niektórzy nawet dwukrotnie, sprzedaż komputerów w pierwszym półroczu główni zagraniczni i rodzimi producenci. Najbardziej - o 70 proc. - wzrosła sprzedaż markowych komputerów renomowanych producentów. Spadał udział w rynku składaków - wskazują oceny CRN Polska i firmy analitycznej Gartner.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040830/nauka/nauka_a_1.html

Walka o miejsce w sieciTeoretycznie każdy może zarejestrować domenę internetową o dowolnie wybranej nazwie. Wystarczy, że zapłaci za jej utrzymanie. Może się jednak okazać, że nazwa domeny narusza czyjeś prawa, wynikające chociażby z wcześniejszego zarejestrowania znaku towarowego.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040830/prawo/prawo_a_1.html

Spór o domenęProducent oprogramowania, firma Microsoft sp. z o.o., wygrał przed sądem spór o domeny internetowe www.microsoft.pl i www.microsoft.com.pl. Przez ponad 3 lata posługiwał się nimi Robert Rudecki, który prowadzi działalność gospodarczą również pod nazwą Microsoft.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040830/prawo/prawo_a_6.html

GAZETA WYBORCZA

W życiu nie zapłacę, czyli muzyka w interneciePrawie jedna trzecia brytyjskich internautów korzystających z serwisów darmowej wymiany plików muzycznych - tzw. serwisów P2P uznawanych przez wytwórnie muzyczne za zagłębie piractwa - wyklucza przerzucenie się na legalne serwisy płatne.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2256621.html

Wirtualna Polska - pośrednik zamiast portalu?Na poniedziałkowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Wirtualnej Polski (WP) jej główny właściciel - TP Internet z grupy TP SA - przedstawi projekt "zasadniczej zmiany przedmiotu działalności spółki". W miejsce portalu miałaby ona prowadzić pośrednictwo gospodarcze.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2254517.html

GAZETA BANKOWA

Kadry na zewnątrz Firmy oczekują, że dzięki outsourcingowi HR ograniczą koszty, ale zarazem obawiają się o jakość usług oraz uzależnienia od obsługującej firmy.

http://gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,7029,142,art.html (fragmenty artykułu)

Testy rozproszoneRynek instrumentów automatycznie sprawdzających jakość oprogramowania czeka niebawem czas wielkiego boomu. Kto na nim skorzysta?

http://gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,7028,142,art.html (fragmenty artykułu)

Kanały integracji Bankowość elektroniczna rozwija się dynamicznie i staje się coraz ważniejszym narzędziem w strategii banków. Ale wyzwaniem w tym obszarze jest obecnie optymalne wykorzystanie poczynionych inwestycji poprzez integrację kanałów dostępu bezpośredniego.

http://gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,7027,142,art.html (fragmenty artykułu)

FORUM

W zdrowym ciele mały chipChipy nadadzą naszej egzystencji nowy wymiar. Przy ich użyciu możliwe będzie znakowanie ludzi w niewidoczny sposób.

http://tygodnikforum.onet.pl/1181830,0,7351,926,artykul.html

KONFERENCJE

Apple Expo 2004 - 31 sierpnia - 4 września - więcej informacji:

http://www.apple-expo.com/uk/conferences_apple/

Gartner: The Economics of IT--Exploiting Technology for Business Advantage 31 sierpnia - 2 września - więcej informacji:

http://www4.gartner.com/2_events/conferences/2004/brl12l/brl12l.jsp

Game Stars Live - 1-3 września - więcej informacji: http://www.gamestarslive.co.uk/