Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Przetarg na zakup 4 tys. komputerów dla ARiMR został oprotestowany. Na składanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną musimy jeszcze poczekać. Rośnie liczba polskich użytkowników Internetu. Mija 20 lat od premiery pierwszego Macintosha. Betacom rusza na parkiet.

PULS BIZNESU

Wątpliwości wokół komputerów

Konkurencja oprotestowała przetarg na zakup 4 tys. komputerów dla ARiMR. Według dziennika, agencja wyraźnie preferuje konkretnego, zagranicznego producenta. Sprawa może trafić do Urzędu Zamówień Publicznych. (s. 4)

GAZETA PRAWNA

Nie w tym roku

Wielu na to czekało. Możliwość składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną miała być dużym ułatwieniem dla podatników. Ale na razie - mimo istnienia odpowiednich przepisów - nie będzie to możliwe. Według uzyskanych przez GP z Ministerstwa Finansów informacji, w tym roku podatnicy nie będą mogli składać zeznań w tej formie. (s. 1, 6)

Internet - codzienne narzędzie

W końcu 2003 r. z Internetu korzystało 23 proc. Polaków. W porównaniu z 2002 r. jest wzrost o 6 proc., natomiast w stosunku do 2001 r. liczba internautów niemal podwoiła się. Znacząco wzrosła częstotliwość korzystania z Internetu - wynika z ostatniego badania GfK OnlineBus. (s. 15)

GAZETA WYBORCZA

Piękny dwudziestoletni

Mija 20 lat od pojawienia się pierwszego Macintosha. To był pierwszy komputer "dla ludzi" i od niego rozpoczęła się rewolucja w pecetach. (s. 26-27)

RZECZPOSPOLITA

Kolejny do gry

W przyszłym miesiącu rozpocznie się emisja akcji Betacom - informatycznej spółki z Warszawy. Pozyskane środki, rzędu kilkunastu milionów złotych, zostaną zainwestowane w rozwój spółki i jej produktów oraz akwizycję innych firm. (s. B5)