Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Kontrakty podpisane w ostatnich miesiącach przez Softbank będą mieć pozytywny wpływ na jego wyniki dopiero od II połowy 2004 r. Szef resortu sprawiedliwości twierdzi, że są podstawy do przesłuchania radców Optimusa - ci nie chcą złożyć broni. Do walki o kontrakt na system kontroli granic Polski stanie cała rodzima czołówka i światowi potentaci. Taksówkarze pomogą wynikom Elzabu. Amerykański Kongres przeciw niechcianej poczcie elektronicznej.

PARKIET

Softbank poczeka na korzyści

Spółka będzie ponosić koszty związane z budową CEPiK do końca marca przyszłego roku. Od kwietnia MSWiA rozpocznie wypłacanie kwartalnych zapłat usługi (do końca 2009 roku). Co kwartał także, Softbank będzie płacił Face Technologies za sprzęt i licencję. (s. 6)

PULS BIZNESU

Minister popiera prokuraturę

Lada dzień minister sprawiedliwości i prokurator generalny zakomunikuje, że sądowe zwolnienie radców prawnych Optimusa z tajemnicy jest zasadne. Ucieszy się krakowski prokurator, któremu sypie się akt oskarżenia o domniemane wyłudzenie zwrotu podatku VAT. (s. 1, 4-5)

Sto mln euro na granice

W grudniu ma ruszyć przetarg na system monitoringu granicy morskiej i lądowej dla Straży Granicznej. Jego wartość jest szacowana na 460 mln zł (100 mln euro). Prace zostaną sfinansowane z funduszy Unii Europejskiej. (s. 6)

Plany producenta kas fiskalnych

Elzab chce wyposażyć w kasy fiskalne 20 proc. taksówek. Ale zakończenie tej operacji w tym roku ocenia jako nierealne. Zyski powinny się pojawić w 2004 r. (s. 16)

GAZETA WYBORCZA

Nie dla spamu

Podobnie jak Senat, Izba reprezentantów w Kongresie USA opowiedziała się za walką ze spamem. Stosunkiem głosów 392 do pięciu kongresmani uchwalili ustawę antyspamową - Can-Spam Act 2003. (s. 27)