Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Światowy rynek usług opartych na MMS czeka szybki wzrost. Reuters Group chce współpracować z właścicielem komunikatora Gadu-Gadu. ComputerLand: wyczerpuje się trend spadkowy. Czy Polskie Sieci Energetyczne wycofają się ze sprzedaży Tel-energo? I&B System wypełnia portfel na 2004 rok.

GAZETA WYBORCZA

Apetyt na multimedia

Z najnowszego raportu brytyjskiej firmy Strategy Analitycs wynika, że do 2008 r. przychody z MMS-ów i usług o nie opartych osiągną łączną wartość 22 mld USD. Liczba użytkowników takich usług ma wzrosnąć w tym czasie do 380 mln osób. Chodzi tu zarówno o wiadomości wysyłane od użytkownika do użytkownika, jak i tę część MMS-ów, które są wysyłane do abonentów, np. jako serwisy lub reklamy. (s. 34)

Gadu-Gadu z Reutersem

Reuters Group szuka silnego lokalnego komunikatora w Polsce, z którym mogłoby zawrzeć alians. Według informacji Gazety Wyborczej polska filia Reuters zaczyna rozmowy z właścicielem Gadu-Gadu. Spotkanie przedstawicieli Reuters Polska z firmą SMS-Express odbędzie się w przyszłym tygodniu. Udział w nim weźmie również fundusz inwestycyjny Warsaw Equity Holding (WEH), do którego należy 80 proc. udziałów w firmie obsługującej Gadu-Gadu. (s. 35)

PARKIET

Dywersyfikacja portfela

ComputerLand zapowiada, że w 2004 roku zwiększy wpływy ze sprzedaży dla sektora użyteczności publicznej do ponad 100 mln zł. W tym roku będzie to 70 mln zł. Spółka liczy także na wyraźny wzrost zamówień od przemysłu. (s. 4)

Wokół sprzedaży Tel-Energo

Polskie Sieci Energetyczne mogą wycofać się ze sprzedaży telekomunikacyjnej grupy skupionej wokół Tel-Energo. Według informacji gazety Parkiet są dwa powody, dla których PSE mogą się wycofać: nieuporządkowana sytuacja w samym Tel-Energo, co rzutuje na sumę, jaką można by uzyskać z transakcji, oraz możliwość powrotu koncepcji powołania "Tpbis" – alternatywy dla narodowego operatora. (s. 5)

I&B System coraz droższy

Ponad 100 proc. podrożały w ciągu dwóch ostatnich tygodni akcje I&B System. Spółce udało się podpisać porozumienie z BPH PBK, jej największym wierzycielem, w sprawie spłaty zadłużenia. (s. 7)