Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Prokom planuje w 2003 r. inwestycję w austriacką firmę informatyczną, która posiada oddziały w kilku krajach Europy Wschodniej i Środkowej. Tel-Energo daje providerowi internetowemu Pro Futuro więcej czasu na zdobycie inwestora lub pozyskanie kapitału. Kontrakty offsetowe, realizowane wspólnie przez Prokom i ComputerLand, ruszą dopiero w czwartym kwartale.

Gazeta Wyborcza

Jak leci interes w sieci? W USA - OK

Wieści o śmierci e-biznesu okazały się przesadzone. W USA, mateczniku tej branży, sklep Amazon.com sprzedaje coraz więcej - w zeszłym roku za niemal 4 mld USD. Na aukcjach eBay internauci kupują towary za 15 mld USD. Czas więc rozprawić się z mitami o e-biznesie - np. z tym, ze zyskowna spółka internetowa to rzadkość - wg. Pegasus Research w czwartym kwartale ubiegłego roku ponad 41% z notowanych w USA publicznych spółek internetowych zanotowało zysk. (s. 28)

Płyty DVD jednorazówki

Ta płyta ulegnie samozniszczeniu w ciągu 48 godzin - takie ostrzeżenie ma widnieć na płytach DVD, które należąca do Walt Disney Co. sieć wypożyczalni wprowadzi do obiegu w sierpniu. Nośniki mają działać świetnie przez 48 godzin, zaś później obraz zacznie tracić barwy i stanie się niewyraźny. Zabezpieczeń nie da się złamać komputerowo - ponieważ nie są one oparte na rozwiązaniach informatycznych, lecz chemicznych. (s. 29)

Puls Biznesu

Prokom chce kupić spółkę w Austrii...

...i jest bliski przejęcia czeskiego PVT. Gdyński Prokom planuje w 2003 r. inwestycję w austriacką firmę informatyczną, która posiada oddziały w kilku krajach Europy Wschodniej i Środkowej - dowiedzieli się dziennikarze PB. (s. 4)

Tel-Energo ma szanse na większy Pakiet Pro Futuro

Tel-Energo daje providerowi internetowemu Pro Futuro więcej czasu na zdobycie inwestora lub pozyskanie kapitału. Jeżeli się to spółce nie uda, obligacje kupione przez Tel-Energo w 2002 r. będą warte dwa razy więcej. (s. 8)

Parkiet

Wpływy z offsetu dopiero za rok

Kontrakty offsetowe, realizowane wspólnie przez Prokom i ComputerLand, ruszą dopiero w czwartym kwartale. Pierwsze wpływy spodziewane są dopiero w 2004 r. (s. 4)