Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Rezerwy związane z inwestycją Computerlandu w eCard miały wpływ na zmniejszenie ubiegłorocznego skonsolidowanego zysku netto spółki. Media Net Interactive, udziałowiec Szeptela, zamierza zaproponować spółce poszerzenie działalności. Firmy Grokster i Streamcast Networks nie są odpowiedzialne za łamanie praw autorskich przez użytkowników swoich programów - orzekł sąd w Los Angeles.

Puls Biznesu

Media Net: Szpetel rozwinie skrzydła

Media Net Interactive, udziałowiec Szeptela, zamierza zaproponować spółce poszerzenie działalności. MNI chce, by szepietowska spółka wkroczyła na rynek usług dodanych. Problem w tym, że Szeptel musi najpierw stanąć na nogi. (s. 7)

Computerland traci na eCardzie

Rezerwy związane z inwestycją Computerlandu w eCard miały wpływ na zmniejszenie ubiegłorocznego skonsolidowanego zysku netto spółki do 9,1 mln zł (wobec 13,5 mln zysku wykazanego w raporcie kwartalnym). Poza Computerlandem, udziały w eCardzie mają również: jeden z funduszy BRE Banku oraz BZ WBK. (s. 8)

Gazeta Wyborcza

Ściągasz, masz kłopoty

Firmy Grokster i Streamcast Networks nie są odpowiedzialne za łamanie praw autorskich przez użytkowników swoich programów - orzekł sąd w Los Angeles. Przedstawiciele RIAA, organizacji zrzeszającej koncerny nagraniowe, już zapowiedzieli złożenie apelacji oraz pozywanie do sądu indywidualnych, nielegalnie ściągających pliki internautów. (s. 20)

Parkiet

Offset oczekiwany

Zatwierdzenie listy projektów offsetowych i obecność na niej Tetry i RUM-u nie znalazły pozytywnego przełożenia na giełdową wycenę Prokomu i Computerlandu. W ciągu ostatniego tygodnia kurs Prokomu nie zmienił się, a Computerland zyskał 0,6%. (s. 3)