Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Podczas dzisiejszego zgromadzenia akcjonariuszy Polkomtela mają zapaść ostateczne decyzje w sprawie podziału ubiegłorocznego zysku. W 2002 r. strata Niezależnego Operatora Międzystrefowego wyniosła ponad 31 mln zł. Według analityków, ComputerLand jest faworytem, jeśli chodzi o zdobycie kontraktu na wdrożenie Rejestru Usług Medycznych.

Puls Biznesu

Dziś zapadnie decyzja o dywidendzie Plusa

Podczas dzisiejszego zgromadzenia akcjonariuszy Polkomtela mają zapaść ostateczne decyzje w sprawie podziału ubiegłorocznego zysku. Wcześniej rada nadzorcza ustaliła, że do podziału pomiędzy udziałowców przypadnie 50% ubiegłorocznego zysku - byłaby to pierwsza wypłata dywidendy przez operatora telefonii komórkowej w Polsce (s. 6)

Gazeta Wyborcza

Galileo może ruszyć

Rządy Niemiec i Włoch rozstrzygnęły w piątek trwający od miesięcy spór w prawie podziału ról między tymi państwami przy budowie konkurencyjnego dla amerykańskiego systemu nawigacji Galileo. Centrala systemu znajdzie się w Niemczech, Niemcy zajmą się prowadzeniem prac nad systemem, będą też odpowiedzialni za jego "kosmiczną" część. Włosi poinformowali, że będą "współprowadzić" program - zajmą się m.in. jego "inżynieryjną" częścią. (s. 27)

Postanowienie w sprawie Allegro.pl

Sąd w Poznaniu wydał tymczasowe postanowienie zabezpieczające interesy brytyjskiego udziałowca w spółce QXL Poland, będącej operatorem serwisu Allegro.pl. (s. 27)

Parkiet

Drastyczny spadek przychodów NOM

W 2002 r. strata Niezależnego Operatora Międzystrefowego wyniosła ponad 31 mln zł. Dramatyczny spadek przychodów przyniosło drugie półrocze ubiegłeg roku - jest to efekt zmiany sposobu pozyskiwania klientów. Złym wynikom firmy towarzyszą pogłoski o możliwym odwołaniu Andrzeja Arendarskiego, prezesa NOM i Tel-Energo. (s. 3)

ComputerLand faworytem

Według analityków, ComputerLand jest faworytem, jeśli chodzi o zdobycie kontraktu na wdrożenie Rejestru Usług Medycznych. Prace wdrożeniowe mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku (RUM znajdzie się prawdopodobnie na tzw. szybkiej ścieżce programów komputerowych, realizowanych w ramach umowy offsetowej). Wartość tego kontraktu szacowana jest na 200 mln USD. (s. 5)