Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Ministrowie sprawiedliwości krajów Unii Europejskiej zdecydowali, że hakerzy będą mogli być skazywani na kary do 5 lat więzienia. Nowe prawo karać ma zarówno za włamywanie się na serwery komercyjne i państwowe, jak i za rozsyłanie wirusów.

Gazeta Wyborcza

Francuska sieć, szef z USANależąca do France Telecom sieć telefonii komórkowej Orange ma nowego prezesa. Jest nim Solomon Trujillo, Amerykanin z Cheyene w Wyoming. Trujillo wcześniej zasiadał m.in. w zarządach PepsiCo oraz Target Corp. Jego głównym zadaniem ma być zwiększenie rentowności oraz rozszerzenie zasięgu Orange. (s. 25)

Prawem w hakeraMinistrowie sprawiedliwości krajów Unii Europejskiej zdecydowali, że hakerzy będą mogli być skazywani na kary do 5 lat więzienia. Nowe prawo karać ma zarówno za włamywanie się na serwery komercyjne i państwowe, jak i za rozsyłanie wirusów. Kraje UE muszą wprowadzić te ustalenia do swojego ustawodawstwa do końca 2004 r. (s. 25)

RZECZPOSPOLITA

AOL: nowy księgowyStephen Swad został dyrektorem finansowym AOL. Swad zastąpił Josepha Rippa, który awansował na stanowisko wizeprezesa. (s. B2)

Rusza nowe centrumContact Center uruchomi dziś w Rawie Mazowieckiej swoje drugie telefoniczne centrum obsługi klienta. Firma, której właścicielem jest TP Internet, do tej pory zatrudniała 800 pracowników w Warszawie. Nowe centrum zatrudniać ma początkowo 350 osób, zaś jeszcze w tym roku liczba ta ma wzrosnąć do 500. Poza spółkami TP S.A. Contact Center obsługuje m.in. Canal+, Alcatela, Wartę oraz Bertelsmann Media. (s. B3)