Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Ministrowie sprawiedliwości krajów Unii Europejskiej zdecydowali, że hakerzy będą mogli być skazywani na kary do 5 lat więzienia. Nowe prawo karać ma zarówno za włamywanie się na serwery komercyjne i państwowe, jak i za rozsyłanie wirusów.

Gazeta Wyborcza

Francuska sieć, szef z USA

Należąca do France Telecom sieć telefonii komórkowej Orange ma nowego prezesa. Jest nim Solomon Trujillo, Amerykanin z Cheyene w Wyoming. Trujillo wcześniej zasiadał m.in. w zarządach PepsiCo oraz Target Corp. Jego głównym zadaniem ma być zwiększenie rentowności oraz rozszerzenie zasięgu Orange. (s. 25)

Prawem w hakera

Ministrowie sprawiedliwości krajów Unii Europejskiej zdecydowali, że hakerzy będą mogli być skazywani na kary do 5 lat więzienia. Nowe prawo karać ma zarówno za włamywanie się na serwery komercyjne i państwowe, jak i za rozsyłanie wirusów. Kraje UE muszą wprowadzić te ustalenia do swojego ustawodawstwa do końca 2004 r. (s. 25)

RZECZPOSPOLITA

AOL: nowy księgowy

Stephen Swad został dyrektorem finansowym AOL. Swad zastąpił Josepha Rippa, który awansował na stanowisko wizeprezesa. (s. B2)

Rusza nowe centrum

Contact Center uruchomi dziś w Rawie Mazowieckiej swoje drugie telefoniczne centrum obsługi klienta. Firma, której właścicielem jest TP Internet, do tej pory zatrudniała 800 pracowników w Warszawie. Nowe centrum zatrudniać ma początkowo 350 osób, zaś jeszcze w tym roku liczba ta ma wzrosnąć do 500. Poza spółkami TP S.A. Contact Center obsługuje m.in. Canal+, Alcatela, Wartę oraz Bertelsmann Media. (s. B3)