Poniedziałkowy Przegląd Prasy

4Media nie wznowi wydawania zwieszonych tytułów. Były szef finansowy Enrona może zostać skazany na karę 860 lat więzienia. TP SA odradza korzystanie ze swoich usług ADSL.

PARKIET

4Media zwija działalność

4Media nie wznowi wydawania "Życia" i "Prawa i Gospodarki". W oświadczeniu zarządu spółki dla giełdy poinformowano także o planie złożenia w ciągu 7 dni wniosku o otwarcie postępowania układowego. 4Media nie wyemituje też akcji za długi. (s. 3)

W oczekiwaniu na upadłość

Sąd umorzył wniosek Apeximu o rozpoczęcie postępowania układowego. Po roku oczekiwania na rozpatrzenie tego wniosku, Apexim będzie teraz czekał na decyzję w sprawie wniosku upadłościowego. Został on złożony we wrześniu ub.r. (s. 3)

A. Fastow może otrzymać karę 860 lat

Łączna kara za wszystkie 78 pkt. oskarżenia, której może podlegać były dyrektor finansowy Enrona, może wynieść 860 lat. Andrew Faston miał wyprowadzać pieniądze ze spółki poprzez stworzoną sieć spółek zależnych i przywłaszczyć ok. 30 mln USD. (s. 9)

RZECZPOSPOLITA

Tańszy abonament ADSL

TP SA zadecydowała o obniżeniu o 50% styczniowego abonamentu na usługi Neostrada+ i Dostęp do Internetu DSL dla tych, którzy korzystali z nich w listopadzie ub.r. Z kolei w lutym obniżka abonamentu wyniesie 10% - w związku z awariami w dostawie usługi w grudniu 2002 i styczniu 2003. W I kw. br. TP SA będzie wymieniać wadliwy sprzęt, który spowodował kłopoty z dostępem do sieci; zawiesza też promocję usług ADSL i odradza ich zakup do czasu, gdy "ich jakość będzie zadowalająca". (s. B 1))

PULS BIZNESU

Videowall padł

Upadła bielska firma działająca na rynku reklamowych telebimów. Zadłużenie spółki sięga - wg nieoficjalnych informacji - 30 mln zł, inwestycje w sprzęt kosztowały natomiast inwestorów spółki ok. 40 mln zł. Miesięczne przychody wynosiły 200-300 tys. zł. Aby zacząć zarabiać, spółka musiałaby uzyskiwać dwu-, trzykrotnie wyższe przychody. (s. 5)

Atlantis będzie przestrzegał ładu

Atlantis jest kolejną spółką, która przesłała do zarządu GPW komunikat z deklaracją przyjęcia kodeksu dobrych praktyk. Obecnie tylko Ocean Company nie złożył deklaracji w sprawie przyjęcia lub odrzucenia kodeksu ładu korporacyjnego - informują przedstawiciele giełdy. (s. 10)