Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

NBP nie przyznał nikomu wyłączności na negocjacje w sprawie Telbanku. Jeśli nie dojdzie do realizacji dużych kontraktów informatycznych w PZU i PKO BP, polskiemu rynkowi IT ponownie grozi stagnacja.

PARKIET

Nie ma wyłączności na TelbankZarząd NBP nie zadecydował o udzieleniu wyłączności na dalsze negocjacje z którymś z potencjalnych nabywców 74% akcji Telbanku. Na wniosek swojego doradcy NBP zdecydował się na prowadzenie dalszych negocjacji ze wszystkimi czterema oferentami. (s. 1)

MCI rezygnuje z opcjiMCI Management odkupi od CDM Pekao, subemitenta usługowego, 1,4 mln swoich akcji po cenie 1 zł za akcję. Papiery, które miały stanowić element programu motywacyjnego, zostaną umorzone lub odsprzedane. (s. 6)

Talex wyhamował wzrost na giełdziePodczas piątkowej sesji kurs firmy Talex spadł o ponad 3,2%. Kurs spółki rósł nieprzerwanie od połowy października, zyskując 70%. Ostatnia hossa mogła być spowodowana dobrymi wynikami za III kwartał. (s. 7)

Udziały T-Online na sprzedaż?Niemieckie wydanie "Financial Times" informuje, że Deutsche Telekom nosi się z zamiarem sprzedaży części udziałów w T-Online, największym ISP w Europie. DT posiada 81,7% akcji spółki. (s. 10)

PRAWO I GOSPODARKA

Rynek MMS wart miliardy dolarówWedług szacunków Juniper Research pod pewnymi warunkami rynek wiadomości MMS może w 204 r. być wart nawet 8,3 mld USD. Według firmy badawczej większość przychodów miałaby pochodzić z serwisów MMS i prowizji za nie (5,6 mld USD), podczas gdy ok. 2,7 mld USD - z MMS-ów przesyłanych do siebie przez abonentów. Warunkiem rozwoju rynku jest m.in. umożliwienie przesyłania tych wiadomości pomiędzy sieciami i wprowadzenie tanich aparatów obsługujących technologię. (s. 6)

PULS BIZNESU

CL chce zapłacić za Emaxa 40 mln złComputerLand - jak wynika z nieoficjalnych informacji PB - jest gotów zapłacić za 75% akcji poznańskiego Emaxa 40 mln zł. Według informatora gazety CL zaproponował zaledwie połowę wartości pakietu akcji spółki pozostającego w dyspozycji BB Investments, do przejęcia więc zapewne nie dojdzie. (s. 7)

RZECZPOSPOLITA

Wzrost przyjdzie po ożywieniuPolskiemu sektorowi nowych technologii grozi stagnacja, jeśli w 2003 r. nie dojdzie do realizacji kontraktów na systemy informatyczne grupy PZU i banku PKO BP - uważają analitycy. Stagnacja lub najwyżej lekki wzrost oczekiwane są także w branży IT w Europie Zachodniej i USA. (s. B 4)

Nie porzucę informatykiPrezes Aleksander Lesz, który po 14 latach od założenia Softbanku sprzedał wszystkie posiadane akcje Prokomowi, chce nadal działać na rynku informatycznym i pracować dla Softbanku. (s. B 8)