Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Akcje Elektrimu zdrożały po ogłoszeniu ugody z obligatariuszami o 33%. KGHM poczeka ze sprzedażą Telefonii Dialog do wprowadzenia znowelizowanego Prawa telekomunikacyjnego.

PARKIET

Szał zakupów Elektrimu

Podczas piątkowej sesji akcje Elektrimu zdrożały o ponad 33% po ogłoszeniu wiadomości o zawarciu nowego porozumienia pomiędzy zarządem holdingu a obligatariuszami. „Wbrew pojawiającym się opiniom nie był (wniosek złożony o upadłość - red.) elementem gry z obligatariuszami, jednak z pewnością uświadomił im, w jakiej sytuacji znajduje się spółka” – powiedział m.in. b. prezes Elektrimu Maciej Radziwiłł. (s. 2)

Szeptel: rozpoczęło się finałowe odliczanie

Według zarządu operatora z Szepietowa, do końca roku spółka nie musi się obawiać działań windykacyjnych ze strony banków. W tym czasie Szeptel chce pozyskać inwestora branżowego – w przeciwnym upadku upadnie. W piątek upłynął termin spłaty wobec Pekao kredytu w wysokości 14 mln zł. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Komórkowcy mają mniej złych długów

W rok od wprowadzenia procedury weryfikacji, operatorzy komórkowi odrzucili ponad 60 tys. „złych” klientów. Aż trzykrotnie spadła liczba klientów wyłudzających telefony. (s. 5)

Linux w ofercie MacroSoft

W czasie półrocza kampanii informacyjnej MacroSoftu 29 nowych klientów spółki sięgnęło po rozwiązania oparte na Linuksie. W tym okresie zysk giełdowej spółki ze sprzedaży rozwiązań linuksowych wyniósł 0,6 mln zł. (s. 18)

PULS BIZNESU

KGHM poczeka ze sprzedażą Dialogu

KGHM nie podejmie istotnych decyzji w sprawie Telefonii Dialog do momentu wejścia w życie nowego prawa telekomunikacyjnego. Prezes holdingu miedziowego, Stanisław Speczik, powiedział, że kupnem udziałów TD jest zainteresowanych dwóch inwestorów branżowych i kilku pasywnych. (s. 3)

EI coraz bliżej Aster City

Szacowana na 400 mln zł sprzedaż Aster City wkracza w decydującą fazę. W poniedziałek zakończyło się due diligence spółki; potencjalni inwestorzy złożyli oferty, z ich grona faworytem jest Enterprise Investors. (s. 9)