Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP SA podtrzymała prognozę 3-5-proc. wzrostu przychodów ze sprzedaży w br. Według obserwatorów, największe szanse na objęcie funkcji prezesa France Telecom ma Thierry Breton, obecnie szef Thomson Multimedia.

PRAWO I GOSPODARKA

TP S.A. potwierdza plan

Przedstawiciele TP S.A. podtrzymali prognozy wyników finansowych na rok 2002. Plan zakłada wzrost przychodów ze sprzedaży o 3-5%. Wiceprezes Le Guern zaprzeczył natomiast informacjom, jakoby TP S.A. miała oddać France Telecom swoje najcenniejsze aktywa – PTK Centertel. Nie wykluczone natomiast, że markę tą zastąpi Orange. (s. 6)

PARKIET

Taniej z komórek za granicę

PTC, operator sieci Era, obniżył z początkiem października ceny połączeń międzynarodowych do ponad 200 krajów. Także Polkomtel wprowadził od 25 września br. nowy cennik międzynarodowy. Promocja w Erze ma potrwać do końca roku, jednak operator wprowadził także zmiany w zapisie opłat międzynarodowych, w związku z faktem, że nie będą one już uzależnione od cen TP S.A. Era i Plus odpowiedziały obniżkami na zapowiadaną od 1 października znaczną obniżkę połączeń międzynarodowych w sieci TP S.A. (s. 4)

Nie czuję się odpowiedzialna za kłopoty Elektrimu

Rozmowa z Barbarą Lundberg, m.in. b. prezes Elektrimu. Barbara Lundberg powiedziała m.in., że nie czuje się odpowiedzialna za obecne kłopoty holdingu. „Myślę, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o restrukturyzację spółki po objęciu przeze mnie stanowiska. Rynek wydaje się nie pamiętać, że gdy przyszłam do Elektrimu, jego sytuacja finansowa była bardzo zła” – powiedziała. (s. 6)

Thierry Breton głównym kandydatem

Według nieoficjalnych informacji, największe szanse na objęcie fotela prezesa France Telecom ma Thierry Breton, obecny szef Thomson Multimedia. Znany jest on m.in. z wyprowadzenia z trudnej sytuacji finansowej firmy Bull. Innym kandydatem miałby być Noel Forgeard, szef Airbusa, a za trzeciego z rozpatrywanych kandydatów rynek uznaje Michela de Rosena, prezesa spółki biotechnologicznej ViroPharma. (s. 9)

PULS BIZNESU

Prokom Software dogaduje się z ZUS

Prokom Software otrzymał od ZUS 20,8 mln zł za świadczone przez spółkę usługi administrowania i eksploatacji w Centralnym Ośrodku Obliczeniowym. To trzecia ugoda Prokomu z ZUS-em. Łącznie firma otrzymała 86,7 mln zł, wobec pierwotnych roszczeń sięgających 129,2 mln zł. (s. 10)