Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Operatorzy komórkowi mogą chcieć kolejnego odroczenia terminu rozpoczęcia świadczenia usług UMTS. Veracomp nie zadebiutuje w br. na giełdzie.

PARKIET

Elektrim: umorzenie postępowaniaWarszawski sąd umorzył postępowanie wszczęte w związku z wniesieniem zażalenia na decyzję o umorzeniu postępowania układowego. Stało się tak w ramach ustaleń pomiędzy holdingiem i obligatariuszami spółki. Nie wiadomo, czy umorzenie postępowania jest prawomocne: po uprawomocnieniu się układu wnioski o upadłość Elektrimu mogą zacząć składać mniejsi wierzyciele Elektrimu. (s. 4)

PTC zmniejszy zadłużeniePolska Telefonia Cyfrowa zamierza przeznaczyć na umorzenie własnych obligacji niemal 134 mln USD. PTC chce umorzyć 50,15% 10-letnich obligacji wyemitowanych w 1997 roku. Łączna wartość tej serii, o kuponie 10,75%, wynosiła 253 mln USD. (s. 4)

Układ w Netii otwartyKurs Netii wzrósł o 9,9% w ciągu ostatniego kwadransa notowań ciągłych podczas piątkowej sesji. Była to reakcja na wiadomość o otwarciu postępowania układowego. Do momentu ogłoszenia decyzji sądu, notowania spółki są zawieszone. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Technologiczny poślizg UMTSOperatorzy komórkowi rozważają złożenie wniosku do URTiP o kolejne odroczenie terminu wdrożenia usług UMTS, wyznaczonego obecnie na początek 2005 roku. (s. 1, 3)

MSP przejmie 40 firm Skarb państwa może przejąć majątek około 40 dużych firm, które restrukturyzując się będą chciały skorzystać z możliwości zakładanych w ustawie o pomocy dla firm zatrudniających powyżej 1000 osób. (s. 3)

PULS BIZNESU

OFEK – i Ster-Projekt wygrały przetarg ministerstwa edukacji Ministerstwo edukacji rozstrzygnęło pierwsze przetaegi na dostawę komputerów dla szkół. Sprzęt produkowany przez JTT dostarczą OFEK (Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej) i Ster-Projekt. Przetarg dotyczył 4 województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Przetargi na pozostałe województwa rozstrzygną się w tym tygodniu. Łączna wartość wszystkich kontraktów sięga 55 mln zł i obejmuje dostawę 25 tys. komputerów i 2,5 tys. serwerów. (s. 6)

Veracomp pójdzie na GPW w 2003 r. Krakowski dystrybutor IT Veracomp zamierza wejść na giełdę w 2003 roku, a nie jak wcześniej przyjmowano – w 2002 roku. Powodem przełożenia debiutu jest zła sytuacja na rynku. (s. 6)