Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Agencja ratingowa Standard & Poor's podtrzymała w piątek rating kredytowy dla Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) na poziomie BB i uznała, że perspektywy spółki są stabilne. Agencja zwróciła jednak uwagę na duże zadłużenie spółki oraz na to, że jej wyniki są wrażliwe na wahania kursów walut.

RZECZPOSPOLITA

Wirtualni operatorzy komórkowiURTiP wydał firmom SM-Media i Nasza Telekomunikacja zezwolenie na świadczenie usług jako tzw. wirtualny operator sieci ruchomej (MVNO), czyli firma, która hurtowo kupuje czas od sieci komórkowej i sprzedaje go pod własnym szyldem klientom detalicznym. Urząd wydał też kolejnemu operatorowi, firmie Eurotelekom, zezwolenie na świadczenie usług międzymiastowych. (s. B1)

PTC utrzymał rating BBAgencja ratingowa Standard & Poor's podtrzymała w piątek rating kredytowy dla Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) na poziomie BB i uznała, że perspektywy spółki są stabilne. Agencja zwróciła jednak uwagę na duże zadłużenie spółki oraz na to, że jej wyniki są wrażliwe na wahania kursów walut. (s. B1)

GAZETA WYBORCZA

Męska rzecz kupowaćPrzeciętny klient polskich sklepów internetowych to 28-letni, pracujący zawodowo mężczyzna, dobrze znający Internet - wynika z raportu, przygotowanego przez firmę analityczną I-Metria. Najczęściej kupowanymi w e-sklepach produktami są: książki, sprzęt komputerowy oraz muzyka. (s. 19)

PARKIET

CSS konsoliduje grupęO 4 mln zł zmaleją koszty Computer Service Support po połączeniu spółki-matki z trzema innymi firmami z grupy. Zakończenie konsolidacji grupy nastąpi jeszcze w 2002 r. Koszty połączenia szacowane są na kilkaset tysięcy zł. (s. 5)