Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Kryzys, kryzys i po kryzysie dla CIO... Czy polska branża IT jest innowacyjna?.. Firmy chcą prywatnych rozwiązań cloud computing... Dwóch nastolatków z cyberprzestępczego forum zatrzymanych... Sprzęt 3D choć drogi znika z półek... Nowa szansa na mobilną telewizję w Polsce... Pekao uruchamia bankowość w komórce... Asseco idzie śladem Nokii i Intela... To już nie jest Nasza-klasa...

COMPUTERWORLD

Kryzys, kryzys i po kryzysie dla CIO

Co ma zrobić CIO, któremu zarząd "zabrał" w czasie kryzysu środki na rozwój i nie chce ich teraz "oddać"? Jak ma działać i w jaki sposób przekonywać dysponentów pieniędzy do powrotu do czasów, kiedy mógł kupować rozwiązania IT? W jaki sposób ma przekonać biznes, że IT jest potrzebne do rozwoju i ekspansji na nowe rynki, dlaczego biznes ma wyłożyć środki na nowe "zabawki" dla CIO?

http://p1.idg.pl/r/aa5be

Czy polska branża IT jest innowacyjna?

W tym roku po raz pierwszy prezentujemy analizę nakładów na prace badawczo-rozwojowe ponoszone przez firmy IT. Przedstawione tu wyniki są więc obarczone pierworodnym błędem początków każdej działalności, i to zarówno w zakresie metodyki, jak i danych, czyli odpowiedzi udzielanych przez respondentów.

http://p1.idg.pl/r/cabba

Firmy chcą prywatnych rozwiązań cloud computing

Sceptycy, którzy podważają sensowność tworzenia tzw. chmur prywatnych i twierdzą, że nie mają one zastosowania we współczesnych firmach, powinni poważnie przemyśleć swoje stanowisko. Jest ono bowiem sprzeczne z wynikami najnowszego raportu IDC.

http://p1.idg.pl/r/43851

Windows Live Essentials 2011 beta do pobrania

Microsoft udostępnił testowe wydanie bezpłatnego pakietu programów dla systemów operacyjnych Windows. Live Essentials 2011 można zainstalować w całości lub wybrać z niego poszczególne, najbardziej interesujące aplikacje.

http://p1.idg.pl/r/91c15

*****

Computerworld TOP200 - Sprawdź dane o prawie 300 firmach IT w Polsce. Dowiedz się co robią oraz jakie produkty i usługi IT mogą zaoferować Twojemu przedsiębiorstwu. Sprawdź ich wyniki finansowe, dane teleadresowe, informacje o kluczowych osobach.

www.computerworld.pl/top200/

******

RZECZPOSPOLITA

Społeczności docenione w Cannes

W tym roku na sobotniej gali zamykającej festiwal jedne z najważniejszych nagród - grand prix w kategorii Titanium & Integrated za najbardziej innowacyjną reklamę świata, zdobyły dwie kampanie, które jurorzy nagrodzili za wykorzystanie m.in. mediów społecznościowych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,500048_Spolecznosci_docenione_w_Cannes.html

Sprzęt 3D choć drogi znika z półek

Mimo wysokich cen w Polsce, rozpoczynających się od ok. 8 tys. zł, telewizory 3D sprzedają się bardzo dobrze

http://www.rp.pl/artykul/9211,500203_Sprzet_3D_choc_drogi_znika_z_polek.html

Nowa szansa na mobilną telewizję w Polsce

Urząd Komunikacji Elektronicznej zmieni licencję na świadczenie hurtowych usług mobilnej telewizji, jaką w wyniku konkursu wygrała w ubiegłym roku spółka Info-TV-FM.

http://www.rp.pl/artykul/67344,499304_Nowa_szansa_na_mobilna_telewizje_w_Polsce.html

GAZETA PRAWNA

Pekao uruchamia bankowość w komórce

Nowa usługa będzie dostępna od początku lipca. Podobne rozwiązanie funkcjonuje w Citibanku Handlowym od maja.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/431979,pekao_uruchamia_bankowosc_w_komorce.html

PULS BIZNESU

Asseco idzie śladem Nokii i Intela

Do końca roku Asseco chce zamknąć 3-4 inwestycje. Oferuje nie tylko pieniądze, ale i pomoc np. w przetargach. Firma szuka obiecujących start-upów. Ma 30 mln zł

http://pb.pl/a/2010/06/28/Asseco_idzie_sladem_Nokii_i_Intela

WYBORCZA.BIZ

To już nie jest Nasza-klasa

Internauci opuszczają najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce. Protestują przeciwko nowemu regulaminowi, który daje Naszej-klasie prawo do wszystkich zdjęć, informacji i wpisów

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8067042,To_juz_nie_jest_Nasza_klasa.html

NETWORLD

Dwóch nastolatków z cyberprzestępczego forum zatrzymanych

Brytyjska policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o założenie i zarządzanie internetowym forum cyberprzestępczym.

http://p1.idg.pl/r/ba087